fbpx
DOKUMENTY 2020
GWÓŹDŹ DO TRUMNY: VAMPIRO I WRESTLING
  • Share :
GWÓŹDŹ DO TRUMNY: VAMPIRO I WRESTLING
STORY
image movie

GWÓŹDŹ DO TRUMNY: VAMPIRO I WRESTLING

(NAIL IN THE COFFIN: THE FALL AND RISE OF VAMPIRO)

film dokumentalny, biograficzny, sportowy / Kanada, Meksyk, USA / 2019 / 1h 30min

# dokumenty / wrestling / sport / Meksyk / kultura popularna / Vampiro / zapasy / pasja / walka / marzenia / miłość / Polska premiera

LINK DO FILMU

Prawdziwą pasję ma się w krwi!

 

Niewtajemniczonym wrestling może kojarzyć się z zamaskowanymi zapaśnikami, obcisłymi strojami niewiele szerszymi od bikini Borata czy całym mnóstwem widowiskowych rzutów, chwytów i skoków. Te charakterystyczne spektakle to jednak znacznie więcej niż prosta rozrywka. Kryją się za nimi pasja, poświęcenie i marzenia. To właśnie jedna z takich opowieści! Poznajcie Vampiro – legendę meksykańskiego wrestlingu, punk rockowego wojownika, bożyszcze nastolatek oraz kochającego ojca.

„Nail in the Coffin: The Fall and Rise of Vampiro” to fascynujący dokument przybliżający historię nietuzinkowej gwiazdy i wyjątkowego człowieka. Ian „Vampiro” Hodgkinson mówi o swoich początkach na ringu, blaskach i cieniach kariery. Zabiera nas za kulisy największych wrestlingowych imprez oraz opowiada o swoim prywatnym życiu, marzeniach, słabościach i największej miłości. Ten groźnie wyglądający facet jest tak naprawdę człowiekiem o wielkim sercu, całkowicie oddanym swojej rodzinie oraz pasji, która z każdym dniem coraz bardziej go wyniszcza.

Dokument jest wzbogacony o archiwalne materiały i wywiady, a także wypowiedzi zawodników oraz ludzi związanych z branżą. Poza samym Vampiro poznamy również historię wrestlingu oraz fenomen kulturowy, jakim stał się w Meksyku.

 

ŚWIATOWA PREMIERA: Fantastic Fest 2019

 

Ograniczenia wiekowe: 16+

 

reżyseria: Michael Paszt
scenariusz: Michael Paszt
obsada: Ian Hodgkinson, Kevin Arturo Geist, Chavo Guerrero Jr., Dasha Hodgkinson i inni
zdjęcia: Pasha Patriki
montaż: Daniel Palmer
język: angielski, hiszpański
napisy: polskie