fbpx

NAGRODA FINAL GIRL

Nagroda dla najlepszej, najciekawszej i najfajniejszej filmowej bohaterki Splat!FilmFest, przyznawana przez fantastyczne osoby z branży filmowej, kulturalnej i rozrywkowej.W skład Jury wchodzą następujące Final Girls:

Katarzyna Borowiecka
Patryk Chilewicz
Diana Dąbrowska
Magdalena Gorgol-Rzepecka
Marta Górna
Kaja Klimek
Madam
Marta Weronika Najman
Katarzyna Orysiak-Marrison
Agnieszka Pisarek
Monika Stolat

Katarzyna Borowiecka
Dziennikarka (głównie) filmowa. W radiowej Trójce, gdzie przygotowywała między innymi nagrodzoną MediaTORem audycję ABCpopkultury. W Canal+ prowadziła magazyn Aktualności Filmowe. Na YouTube jest gospodynią Netflix Studio.
Prowadzi autorski POPcast. Podcast o popkulturze. Wkrótce wraca do radia – Radia 357.

 

Patryk Chilewicz
Pisze, śpiewa, krzyczy, występuje. Jest. CEO Vogule Poland.

Instagram | Facebook | Twitter

 

Diana Dąbrowska
Filmoznawczyni związana z Łodzią, krytyczka filmowa, animatorka kultury, organizatorka wielu wydarzeń i przeglądów filmowych. Publikowała na łamach Filmwebu, Miesięcznika KINO, Kultury Liberalnej, Ekranów, Stopklatki, Studiów Filmoznawczych, a także w tomach zbiorowych. W 2019 nominowana do Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii krytyka filmowa. Na łamach polsko-włoskiego magazynu Gazzetta Italia prowadzi swoją rubrykę filmową o znamiennym tytule – “Dopóki jest kino, jest nadzieja“.

 

Magdalena Gorgol-Rzepecka
Kulturoznawczyni i historyczka sztuki. Absolwentka Zarządzania w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Beneficjentka kilku stypendiów w dziedzinie kultury i sztuki. Od początku w zespole Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, zgodnie ze swoim wykształceniem i zainteresowaniami. Menedżerka, producentka, inicjatorka i kuratorka działań w obszarze teatru i sztuki. Instruktorka dziecięcego zespołu teatralnego. W CSK pełni funkcję Kierowniczki Biura Organizacji Działań Kulturalnych. Prywatnie pasjonatka teatru, literatury czeskiej, lubelskiej kuchni regionalnej, malarstwa Marka Rothko i sztuki w przestrzeni publicznej.

 

Marta Górna
Od blisko dekady związana z Gazetą Wyborczą. Publikowała w papierze i w sieci, także w Wysokich Obcasach i Dużym Formacie a także Magazynie Świątecznym GW. Obecnie pracuje jako dziennikarka w dziale Kultura Gazety Wyborczej, realizuje się też jako autorka bloga Górna Ogląda. Pisze o kinie klasy B, C i pozbawionym klasy, przeprowadza też wywiady z gwiazdami ery VHS. Jej największą pasją są aktorki kina klasy B.

 

Kaja Klimek Kajutex
Edukatorka, tłumaczka i krytyczka filmowa i popkulturowa. Absolwentka dziennikarstwa i kulturoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Prowadzi zajęcia poświęcone filmowi i popkulturze na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Gdańskim oraz warszawską Akademię Filmu Dokumentalnego przy Festiwalu Millenium Docs Against Gravity. Stale współpracuje z Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej i Filmoteką Szkolną. Obecnie prowadzi program “Seriaale” na TVN Fabuła – pierwszy telewizyjny program w Polsce w całości poświęcony serialom.

 

Madam
Wydaję się gburowaty, ale tak naprawdę po prostu nie lubi ludzi. Dlatego właśnie gra imprezy. Ma słabość do wszystkich, którzy proszą o piosenki Madonny. Autor fanpejdża “Muzyka zła i jeszcze gorsza”, redaktor “Vogule Poland“, didżej cyklów imprez “Winda do nieba” i “Aleja gwiazd” oraz jedna z najzabawniejszych osób na świecie.

Instagram | Facebook | Twitter

 

Marta Weronika Najman
Jedyny żeński pierwiastek na kanale dyskusyjnym Napisy Końcowe i współprowadząca serii Ikony Horroru. Kiedy nie rozmawia o filmach, gra w gry albo nagrywa sesję RPG pod marką Spalmy to! W kinie lubi zarówno te produkcje, które sprawiają, że robi się cieplej w serduszku, jak i ryjącą banię psychodelę. W horrorach kocha równie mocno Koszmar z ulicy wiązów, co Midsommar. Prywatnie – hoduje Pusheeny.

Katarzyna Orysiak-Marrison

Dyrektorka promocji w Gutek Film, od ponad 12 lat związana z branżą dystrybucji filmowej. W przeszłości produkowała i odpowiadała za program Tygodnia Kina Hiszpańskiego i Festiwalu Filmy Świata Ale Kino+, pracowała też przy Warszawskim Festiwalu Filmowym. Od lat wierna kinu latynoamerykańskiemu. Woli sale kinowe od seansów online, pełne metraże od seriali, wczesne poranki od późnych wieczorów i herbatę od kawy. Poza tym piecze chleb, ćwiczy jogę, jeździ na rowerze i robi na drutach, czyli uprawia standardowe hobby czasów pandemii i społecznego dystansu.

 

Agnieszka Pisarek
Filmoznawczyni, krytyczka i edukatorka filmowa. Współpracowała z wieloma instytucjami kultury, redakcjami, festiwalami i konkursami filmowymi oraz placówkami oświatowymi, prowadząc zajęcia z zakresu sztuki i marketingu na różnych etapach kształcenia. W latach 2010 – 2016 realizowała spektakle teatralne jako reżyserka i instruktorka teatrów młodzieżowych i amatorskich.
Od 2016 roku współtwórczyni treści na kanale Sfilmowani.

 

 

Monika Stolat
Dyrektorka Splat!FilmFest, autorka cyklu Filmy Najlepsze z Najgorszych, kuratorka Kina CSK w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

 

features
FILMY KONKURSOWE
KOLACJA PO AMERYKAŃSKU (DINNER IN AMERICA) komedia, dramat, muzyczny / USA / 2020 / 1h 46min # strasznie śmiesznie / punk rock / miłość / przedmieście / satyra / humor / narkotyki / wulgarny język / muzyka LINK DO FILMU   Sex, Drugs & Punk Rock   Simon jest drobnym...
GONITWA (AV: THE HUNT) thriller / Turcja / 2020 / 1h 26min # strach i terror / przemoc / strach / ucieczka / napięcie / krew / walka o przetrwanie / toksyczna męskość / girl power LINK DO FILMU   Dopóki śmierć nas nie rozłączy…   Ayse jest młodą i...
JUMBO fantasy, dramat / Francja, Belgia, Luksemburg / 2020 / 1h 33min # fantastycznie / miłość / park rozrywki / tolerancja / odkrywanie siebie / girl power / polska premiera LINK DO FILMU   Miłość nie wybiera   Miłość jest jak wizyta w parku rozrywki. Gdy już się zdecydujesz –...
WYSOKI PRZYPŁYW (HIGH TIDE) dramat / Argentyna / 2020 / 1h 43min # strach i terror / dramat psychologiczny / powolne tempo / napięcie / girl power / Polska premiera LINK DO FILMU   Powolne psychologiczne home invasion   Laura przeniosła się do luksusowego domku nad morzem, aby doglądać prac...
INTRUZ (INTRUDER) horror, thriller / Argentyna, Meksyk / 2020 / 1h 30min # bonusy / dramat psychologiczny / głos / tajemnica / kino / napięcie / niepewność / girl power LINK DO FILMU     Dla głównej bohaterki filmu argentyńskiej reżyserki Natalii Mety głos jest na wagę złota. Ines zarabia...