fbpx

O PROGRAMIE

PROGRAM FESTIWALU W ZAKŁADCE: PROGRAM

KATALOG FESTIWALU: TUTAJ

HARMONOGRAM: LUBLIN

HARMONOGRAM: WARSZAWA

 

Z przyjemnością informujemy, że w 2018 roku 4.  edycja Splat!FilmFest – najbardziej niepokornego festiwalu filmowego w Polsce, budzi emocje i przyprawia o szybsze bicie serca w Centrum Kultury w Lublinie ( 26 listopada – 2 grudnia) i pierwszy raz w kultowej warszawskiej Kinotece (5 – 9 grudnia).

Program jak zwykle podzielony jest na bloki.
Blok STRACH i TERROR serwuje najbardziej przerażające i brutalne tytuły m.in. feministyczny „Wiatr”, będący hybrydą westernu i horroru, „Dachra” niezwykle niepokojący i mroczny tunezyjski film nawiązujący do grozy ludowej i legend o wiedźmach, „Władcy chaosu” ekstremalna historia norweskiego blackmetalowego zespołu Mayhem, „Nóż + serce”, w którym Vanessa Paradise wciela się producentkę gejowskiego porno, czy „Głowica”, klaustrofobiczne doświadczenie pełne alegorii dotyczących migracji i kapitalizmu.

Blok WTF to tytuły wyjątkowo osobliwe, w tym „Mam cię na oku” Quentina Dupieux’a, najnowszy film reżysera „Morderczej opony” i inteligentna, czarna komedia utrzymana w duchu kina francuskiego i teatralnej estetyce. Lub dosyć absurdalny „Relaxer”, w którym bohater zamienia swoje wymarzone życie kanapowego gracza w koszmar.

Na Splat!FilmFest nie może zabraknąć też komedii w cyklu STRASZNIE ŚMIESZNIE, jak krwawa „Biurowa rebelia” o nieprzyjaznym korporacyjnym środowisku pracy, czy „Zabójczy Bóg” w iście hiszpańskim stylu albo dwie części thrillera „Best F(r)iends” z duetem Tommy Wiseau i Gregiem Sestero w rolach głównych. To film jeszcze bardziej niezwykły niż ich słynne „The Room”.

Tegoroczna sekcja specjalna to TROMA! Są w niej oczywiście produkcje niskobudżetowej, amerykańskiej wytwórni, która już od ponad czterdziestu lat wprawia w osłupienie, obrzydza i kpi z wszelkich możliwych świętości, a przy tym całkiem dobrze się bawi. TROMA ma na sumieniu kino bardzo złe i ociekające kiczem ale mimo tego, lub raczej, dzięki temu, jest jedną z najbardziej kultowych wytwórni na świecie i posiada rzeszę zagorzałych fanów (w tym Quentina Tarantino).
LLOYD KAUFMAN, reżyser i współzałożyciel TROMY będzie gościem specjalnym Splat!FilmFest podczas pierwszej wizyty w Polsce!

Kino kultowe i arcydzieła światowego kina grozy to sekcja KULTOWE, w której zaprezentowane będą bezwzględnie najlepsze horrory wszech czasów, m.in. „Suspiria” Dario Argento pierwszy raz w Polsce w wersji odnowionej do 4K. Natomiast pierwsze z serii „Halloween”, które w tym roku obchodzi swoje 40-lecie przeczyta na żywo lektor Maciej Gudowski.

Strasznie zapraszamy na Splat!FilmFest – dobrą rozrywkę i wielkie kino.

Z dumą informujemy, że Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin i lubelska edycja festiwalu jest realizowana dzięki wsparciu Miasta Lublin.