fbpx
ONLINE 2022
HOLOKAUST DEODATO
  • Share :
HOLOKAUST DEODATO
STORY
image movie

# dokumenty / włoskie kino / Cannibal Holocaust / tylko online

 

HOLOKAUST DEODATO / DEODATO HOLOCAUST

film dokumentalny / Brazylia / 2019 / 1 h 11 min

 

Niektórzy reżyserzy są wymagający, niektórzy reżyserzy są trudni, ale tylko jeden został oskarżony o zabicie swoich aktorów

„Cannibal Holocaust” zapisał się w historii kina jako jeden z najbardziej kontrowersyjnych tytułów. Miał pokazywać prawdziwe zwyczaje ludności praktykującej kanibalizm, a zyskał status kultowego wśród fanów horroru. Przeniósł gatunek gore na zupełnie nowy poziom, wywołał skandal oraz zapoczątkował modę na kino kanibalistyczne. Sama produkcja sprowadziła na reżysera problemy, niemniej jednak cieszyła się popularnością wśród miłośników kina grozy. Jak stwierdził reżyser, nigdy nie był on związany z tym gatunkiem.

W „Holokaust Deodato” Ruggero Deodato opowiada o swojej młodości, twórczości, spaghetti westernach i włoskim Bondzie oraz wpływie głośnego dzieła na jego życie i karierę. Chociaż na koncie ma tak drastyczne dzieło, okazuje się naprawdę sympatycznym człowiekiem, którego słucha się z prawdziwą przyjemnością. Nawet jeżeli nie preferujesz brutalnego kina ze zjadaniem ludzi, wywiad z włoskim reżyserem i tak koniecznie warto zobaczyć.

 

reżyseria: Felipe M. Guerra
scenariusz: Felipe M. Guerra
obsada: Ruggero Deodato
zdjęcia: Maria Galant, Felipe M. Guerra, Lisi Kieling
montaż: Felipe M. Guerra
język: włoski, portugalski, angielski
napisy: polskie

ŚWIATOWA PREMIERA: Fantaspoa 2019

ograniczenia wiekowe: 16+

ONLINE