fbpx
ONLINE 2022
MUTANT BLAST
  • Share :
MUTANT BLAST
STORY
image movie

# WTF / TROMA / zombie / mutanci / broń atomowa / superżołnierz / mordercze szczury / inteligentny homar / przemoc / walka / filozofia życia / apokalipsa / topiące się ciała / tylko online

 

MUTANT BLAST

 

komedia, science-fiction akcja, horror / USA, Portugalia / 2018 / 1h 23min

 

Przyjaźń w czasach TROMA-kalipsy

Nieustraszona Maria przedostaje się na teren supertajnego wojskowego kompleksu, by uwolnić pierwszego w pełni udanego superżołnierza. W czasie wykonywania misji nie wszystko idzie jednak zgodnie z planem. Przypadkowo zostają uwolnione wszystkie nieudane eksperymenty – powolne, nadgniłe, wściekłe i niebezpieczne potwory, które wcale nie są zombie (mimo że zarażają ugryzieniem, to naprawdę nie są zombie). W mieście zaczyna panować chaos i wielka panika. Maria wraz z napakowaną górą mięśni nie ma problemu z przedzieraniem się przez hordę zwyrodniałych bestii… to jednak nie potrwa długo. Kobieta na swojej drodze spotyka nieogarniętego, skacowanego Pedro, a chwilę później rodzącą się między nimi przyjaźń oświetla nuklearny grzyb wybuchu atomowego. Podróż do miejsca ewakuacji zaczyna być jeszcze bardziej niebezpieczna. Na ich drodze stają wcale-nie-zombie, zmutowani ludzie, morderczy szczur, ninja-delfin i humanoidalny homar w garniturze, natomiast ich śladem nieustannie podąża wojskowy eksperyment zaprogramowany do zabijania. Takie rzeczy rodzą się tylko pod szyldem legendarnej TROMY!

W „Mutant Blast” absurd goni absurd, a każdy kolejny pomysł jest bardziej porąbany od wszystkich poprzednich. Potwory są wściekłe, głupie i mają zdolność do wyciągania z ludzi mnóstwa gumowych narządów, głowy pękają z przyjemnym plaśnięciem, ciała się topią, krew sika z oderwanych kończyn, żarty są głupie, a mutacje makabrycznie śmieszne. Przy produkcji Fernando Alle nie sposób się nudzić. Liczba idiotycznych pomysłów z każdą minutą filmu rośnie tak szybko, że wasze mózgi roztopią się z przyjemności. Kolejna produkcja spod znaku TROMY to jednak nie tylko flaki, przemoc i gluty. Warto posłuchać filozoficznych przemyśleń Jean-Pierre’a na temat współczesnego świata – to naprawdę mądry koleś… to znaczy zmutowany homar.

Współproducentami filmu są Lloyd Kaufman oraz Michael Herz – założyciele TROMY oraz twórcy kultowego „Toksycznego Mściciela”.

 

reżyseria: Fernando Alle
scenariusz: Fernando Alle
obsada: Maria Leite, Pedro Barão Dias, Joaquim Guerreiro, João Vilas
zdjęcia: André Mendes
montaż: Fernando Alle, Pedro Barão Dias, Francisco Lacerda
muzyka: Antoni Maiovvi
język: portugalski
napisy: polskie

ŚWIATOWA PRERMIERA: MOTELX Film Festival 2018

0graniczenia wiekowe: 16+

 

ONLINE