fbpx
STRACH I TERROR 2020
GONITWA
  • Share :
GONITWA
STORY
image movie

GONITWA

(AV: THE HUNT)

thriller / Turcja / 2020 / 1h 26min

# strach i terror / przemoc / strach / ucieczka / napięcie / krew / walka o przetrwanie / toksyczna męskość / girl power

LINK DO FILMU

 

Dopóki śmierć nas nie rozłączy…

 

Ayse jest młodą i zakochaną dziewczyną. Chociaż u jej boku znajduje się porządny facet, a przed nią jeszcze całe długie życie, nie może pozwolić sobie na wytchnienie. Żyje w ciągłym strachu i zmuszona jest do nieustającej ucieczki przed… własnym mężem. Wybuchowy mężczyzna nie może przełknąć faktu, że został porzucony, dlatego kierowany chorobliwą potrzebą kontroli podąża jej śladem – by zmyć plamę na honorze i ukoić zranioną męską dumę. Tylko czy on naprawdę nie wie, do czego zdolna jest zdesperowana kobieta doprowadzona do ostateczności? Osaczona na zupełnym odludziu i trzymająca w dłoni naładowaną broń?

„AV: The Hunt” to konkretny i ponury thriller, który od razu przechodzi do rzeczy. To pełna zaskoczeń i zwrotów akcji gonitwa przez las, która trzyma w napięciu do samego końca. Historia zemsty połączona z walką o przetrwanie w rękach Emre Akaya przypomina karabin snajperski – jest prosta i wygląda znajomo, jednak jest świetnie wymierzona, trafia celnie i ma dużą siłę rażenia. Turecki reżyser wykorzystuje schemat rodem z krwawej i brawurowej „Zemsty” Coralie Fargeat, a następnie bawi się naszymi skojarzeniami, by wciągnąć nas w historię opowiadającą o toksycznej męskości i okrutnym patriarchacie.

 

ŚWIATOWA PREMIERA: Neuchâtel International Film Festival 2020

 

Ograniczenia wiekowe: 18+

 

reżyseria: Emre Akay
scenariusz: Emre Akay, Deniz Cuylan
obsada: Ahmet Rifat Sungar, Emre Yetim, Adam Bay i inni
muzyka: Brian Bender, Deniz Cuylan
język: turecki
napisy: polskie