fbpx
STRACH I TERROR 2020
HONEYDEW
  • Share :
HONEYDEW
STORY
image movie

HONEYDEW

horror / USA / 2020 / 1h 46min

# strach i terror / odludzie / fanatyzm religijny / halucynacje / amputacje / straszna staruszka / świeże mięso / dziwne dźwięki / brak zasięgu / Polska premiera

LINK DO FILMU

 

Małgosia ma Jasia, a Wzgórza mają oczy

 

Rylie wraz ze swoim chłopakiem Samem wyjechali na odludzie. Tym razem nie chodziło jednak o beztroską zabawę nad jeziorem. Dziewczyna zbiera właśnie materiał do pracy naukowej na temat pasożyta, który zniszczył okoliczne uprawy, zdziesiątkował bydło oraz zaczął szkodzić miejscowym. Wyprawa dość szybko przestaje przebiegać po myśli bohaterów. Ktoś w środku nocy przegania ich z namiotu, samochód się psuje, a napotkane po drodze wnyki na niedźwiedzie nie napawają optymizmem. Wędrując przez las, para napotyka jednak samotną chatkę, zamieszkałą przez sympatyczną (choć nieco odklejoną od rzeczywistości) starszą kobietę. Rozczulająca gościnność w połączeniu z kolejnymi dziwnymi zwyczajami tworzy niepokojącą atmosferę. To jednak dopiero początek. Parę zaczynają prześladować halucynacje. Natomiast gdy jedno z nich znika, a chory psychicznie syn staruszki próbuje coś powiedzieć, wszystko zaczyna łączyć się w całość… Rylie i Sam są w głębokim lesie, a w najlepszym wypadku skończą zapewne wepchnięci do rozgrzanego pieca.

W swoim pełnometrażowym debiucie Devereux Milburn zabiera nas w podróż po niezwykle niepokojących rejonach horroru. Chociaż wędruje znajomymi ścieżkami, na każdym kroku dba o budowanie atmosfery pełnej niejasności i niepewności. W „Honeydew” mieszają się motywy z baśni o Jasiu i Małgosi oraz horrorów takich jak „Wzgórza mają oczy” czy „Apostoł”. Wszystko natomiast oblane jest gęstym, niepokojącym i odpychającym klimatem. Całość dopełnia świetna gra aktorska, montażowe zabawy z obrazem oraz koszmarnie cudowna ścieżka dźwiękowa. „Honeydew” to mieszanka, która wbija się pod skórę niczym nieproszony pasożyt.

Na ekranie zobaczymy między innymi Sawyera Spielberga – syna Stevena Spielberga – twórcy „E.T.” oraz „Szczęk”.

 

ŚWIATOWA PREMIERA: Nightstream Film Festival 2020

 

Ograniczenia wiekowe: 18+

 

reżyseria: Devereux Milburn
scenariusz: Devereux Milburn
obsada: Malin Barr, Sawyer Spielberg, Barbara Kingsley i inni
zdjęcia: Dan Kennedy
montaż: Devereux Milburn
muzyka: John Mehrmann
język: angielski
napisy: polskie