fbpx
WTF 2021
HOTEL POSEJDON
  • Share :
HOTEL POSEJDON
STORY
image movie

# WTF / dramat / halucynacje / depresja / upadek ludzkości / zgnilizna / dziwne akcje / czyściec / emocje / Hotel Overlook / tajemnice / oniryczne klimaty / koszmar na jawie / brud / teatr / groteska / polska premiera

 

HOTEL POSEJDON / HOTEL POSEIDON

horror, dramat, thriller psychologiczny / Belgia / 2021 / 1h 30min

Emocjonalna degradacja all inclusive

Witajcie w Hotelu Poseidon – idealnym miejscu, aby zatrzymać się na chwilę, wciągnąć w płuca zalegający wszędzie kurz i zagłębić się we własne lęki oraz w skrywane traumy. To doskonały punkt startowy do rozpoczęcia powolnego popadania w szaleństwo poprzedzone zagubieniem i depresją. Zaletą ośrodka jest przede wszystkim jego klimatyczny wystrój łączący w sobie lepki brud, migotliwe światła, nadgniłe ściany, rybie truchła oraz widmo tężca czające się na każdym kroku. Skorzystaj z niepowtarzalnej oferty i pozwól dotkliwie zdewastować swoje zdrowie psychiczne już dziś!

Dave – jest wrakiem człowieka trzymającym się na nogach głównie za sprawą przyzwyczajenia. Co rano budzi się coraz bardziej zmęczony swoją egzystencją w rozpadającym się budynku. Włóczy się on po zaniedbanych korytarzach, nieprzerwanie zanurzając się w dusznym koszmarze rozgrywającym się na jawie. Mężczyzna traci zmysły, a hotel będący jego całym światem zamienia się w prywatny egzystencjalny czyściec przy którym Hotel Overlook stanowi urokliwy zakątek idealny na wakacyjny wyjazd z całą rodziną.

Stefan Lernous – założyciel zespołu teatralnego Abbatoir Fermé – oferuje nam osobliwą filmową podróż. Pełnometrażowy debiut belgijskiego reżysera to halucynacyjne, groteskowe i nietypowe dzieło wymykające się gatunkowym standardom. Przesiąknięta teatralną atmosferą produkcja wdziera się pod skórę, by pozostawić w nas poczucie brudu oraz nieodpartą potrzebę zajrzenia do kolejnego pokoju. To dziecko Lyncha, Boscha i Kubricka, w którym pierwsze skrzypce gra powolny rozpad ludzkiej egzystencji. „Hotel Poseidon” fascynuje i odstręcza już od pierwszych minut, niepokoi każdym ujęciem, fragmentem scenografii, dźwiękiem i dialogiem.

Splat! radzi: przed zameldowaniem pozostawcie trochę pozytywnego nastawienia w widocznym miejscu. Możecie go potrzebować po zakończeniu seansu.

reżyseria: Stefan Lernous
scenariusz: Stefan Lernous
obsada: Tom Vermeir, Ruth Becquart, Anneke Sluiters, Tania Van der Sanden, Dominique Van Malder i inni
zdjęcia: Geert Verstraete
montaż: Kim Vandenbergh
muzyka: Kreng
język: holenderski
napisy: polskie

ŚWIATOWA PREMIERA: Fantasia International Film Festival 2021

Ograniczenia wiekowe: 16+