fbpx
WTF 2021
MANDIBULES
  • Share :
MANDIBULES
STORY
image movie

# WTF / komedia / absurd / wielka mucha / męska przyjaźń / wakacje / miłość / marzenia / jednorożec / nieporozumienia / cwany plan / radość / życiowe wartości / Głupi i Głupszy / wielka mucha

MANDIBULES

komedia / Francja, Belgia / 2020 / 1h 17min

 

Może to i bzzzzdurny plan, ale działa!

Manu jest zdrowo nieogarniętym i niezbyt bystrym kolesiem, który średnio radzi sobie w życiu. Właśnie stracił dach nad głową, nie ma pieniędzy i sypia na plaży. Los jednak dość szybko się do niego uśmiecha. Mężczyzna dostaje bardzo proste zadanie – poziom skomplikowania powierzonej misji jest na tyle niski, że powinien poradzić sobie z nią nawet Manu – ma odebrać przesyłkę, wsadzić ją do bagażnika i przewieść do wskazanego miejsca, nie pytając co jest w środku. Oczywiście Manu sobie nie radzi. Najpierw kradnie zdezelowany samochód, a następnie wpada po swojego przyjaciela Jeana-Gaba. Wspólnie zamierzają rozpocząć męską przygodę, poczuć dreszczyk emocji i wiatr w rzednących włosach, a przy okazji zarobić kilka stówek. Problem w tym, że w bagażniku coś zaczyna stukać i wydawać dziwne dźwięki (nie Jeanie-Gabie, suszarka do włosów wcale tak nie brzmi!). Pasażerem na gapę okazuje się… gigantyczna mucha! Dwójka przyjaciół wkrótce wpada na genialny plan – i to taki, że mucha nie siada! Dają sobie spokój z przesyłką i zamierzają wytresować insekta, dzięki któremu będą mogli zbić fortunę! Mają muchę, więc ten plan po prostu musi trzymać się kupy!

Quentin Dupieux – twórca kultowej „Morderczej opony” oraz urokliwie psychopatycznego „Deerskin” – powraca z kolejną pociesznie dziwaczną i przyjemnie absurdalną komedią, która z miejsca skradnie wasze serca! „Mandibules” to rozczulająca opowieść o dwójce nieogarniętych facetów tresujących gigantyczną muchę. Ciii… to nie czas i miejsce na zadawanie pytań! Po prostu rozluźnijcie się i pozwólcie wymasować swoje szare komórki historią o podążaniu za marzeniami oraz odkrywaniu wartości prawdziwej przyjaźni. „Mandibules” jest zdecydowanie najbardziej sympatycznym i przystępnym filmem francuskiego reżysera oraz jednym z nielicznych tytułów z sekcji WTF w historii Splat!FilmFest, na który możesz wybrać się z całą rodziną, by niejednokrotnie wydać z siebie słodkie „awww”!

Wiesz, że Quentin Dupieux jest w formie, gdy najdziwniejszą postacią pojawiająca się na ekranie wcale nie jest wielka i potulna mucha.

reżyseria: Quentin Dupieux
scenariusz: Quentin Dupieux
obsada: Grégoire Ludig, David Marsais, Adèle Exarchopoulos, India Hair, Roméo Elvis i inni
zdjęcia: Quentin Dupieux
montaż: Quentin Dupieux
muzyka: Varda Kakon
język: francuski
napisy: polskie

ŚWIATOWA PREMIERA: Venice Film Festival 2020

Ograniczenia wiekowe: 12+