fbpx
DOKUMENTY 2021
W CENTRUM KOMIKSU
  • Share :
W CENTRUM KOMIKSU
STORY
image movie

# dokumenty / nerdy / komiksy / miłość / pasja / popkultura / sklep z komiksami / sztuka / rozrywka / historia / Centrum Komiksu

W CENTRUM KOMIKSU

dokument / Polska / 2020 / 1h 18min

Mały sklepik, a cieszy

Centrum Komiksu stanowi wyjątkowy punkt na mapie Warszawy. Chociaż na pierwszy rzut oka wygląda dość niepozornie, a zwykły, niezainteresowany przechodzień mógłby go po prostu ominąć, nie racząc go nawet spojrzeniem – tak naprawdę miejsce to jest kultowym zakątkiem znanym każdemu oddanemu miłośnikowi komiksów! To punkt obowiązkowy zwiedzania stolicy dla wszystkich geeków, pochłaniaczy popkultury oraz pasjonatów magii zaklętej w kadrach i dymkach! Najstarszy sklep z komiksami w Polsce to jednak nie tylko półki uginające się od najważniejszych tytułów – w Centrum Komiksu na zainteresowanych czeka historia rodzinnej pasji okraszona szczyptą humoru!

„W Centrum Komiksu” to uroczy, sympatyczny i przepełnionym fanowską miłością film dokumentalny, który przybliży nam historie właścicieli sklepu, jego stałych bywalców oraz ludzi zajmujących się tworzeniem komiksów na co dzień. Stojący za kamerą Maciej Bierut zabiera nas wprost do komiksowego mikroświata, gdzie czeka na nas interesująca lekcja historii mniej znanego wycinka polskiej kultury, opowieść o pasji przekazywanej z pokolenia na pokolenie oraz żarty, które docenią przede wszystkim zapalczywe geeki. Dokument Bieruta to jednak także słodko-gorzka opowieść o trudach i problemach z jakimi zmagają się wydawcy i twórcy komiksów oraz o formie skromnej społeczności komiksowego fandomu.

 

reżyseria: Maciej Bierut
scenariusz: Maciej Bierut
obsada: Kuba Pietrasik, Rafał Skarżycki, Piotr Rosiński, Kamil Śmiałkowski i inni
zdjęcia: Karol Łakomiec
montaż: Maciej Bierut
język: polski

ŚWIATOWA PREMIERA: Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity 2021

Ograniczenia wiekowe: 12+