fbpx
DOKUMENTY 2021
CANNON ARM. KRÓL ZRĘCZNOŚCIÓWEK
  • Share :
CANNON ARM. KRÓL ZRĘCZNOŚCIÓWEK
STORY
image movie

# dokumentalne / gry / arcade / wyzwana / rekord świata / nerdy / lata 80. / przyjaźń / miłość / przekraczanie granic / Rocky / Iron Maiden / kosmos, lasery i wrogie statki

CANNON ARM. KRÓL ZRĘCZNOŚCIÓWEK

CANNON ARM AND THE ARCADE QUEST

dokumentalny / Dania / 2021 / 1h 30min

 

Jeszcze tylko 50 godzin! Przecież nie mogę teraz zapauzować!

Kim „Cannon Arm” Köbke to sympatyczny introwertyk, który może pochwalić się niezwykle sprawnymi nadgarstkami – o czym przekonał się już niejeden joystick w okolicy! Właściciele salonów z automatami go nienawidzą, a miłośnicy starych gier arcade uwielbiają! Mężczyzna mimo bycia już dziadkiem udowadnia, że człowiek w każdym wieku może oddawać się grom video… w dodatku długo i często! Kim większość swojego życia spędził stojąc przed automatami do gier, które obdarzył ogromną miłością. Dziś pragnie zapisać się na kartach historii oraz w tabelach wyników, pozostawiając po sobie znak trwalszy niż sentyment do cartridge’ów. Jego celem jest pobicie życiowego (oraz światowego) rekordu. Planuje grać w kultowego „Gyrussa” przez 100 godzin z rzędu. Ani razu nie widząc przy tym koszmaru każdego gracza – planszy z napisem „Game Over”!

„Cannon Arm and The Arcade Quest” to szczery, ciepły i zabawny film dokumentalny opowiadający o przyjaźni, marzeniach oraz poświęceniu dla prawdziwej pasji. Debiutujący z długim metrażem Mads Hedegaard przedstawia staranne przygotowania do bicia światowego rekordu, przy okazji jednak zabiera nas do pełnego magii zakątka – kopenhaskiego lokalu Bip Bip Bar, w którym wszelkiej maści „outsiderzy” tworzą społeczność i zawiązują piękne przyjaźnie. Poczujcie klimat dusznego salonu gier, cudownych lat 80. i nerdowskiego mokrego snu! Niech porwą was dźwięki laserowych działek, masowa destrukcja wrogich statków kosmicznych oraz Iron Maiden rozbrzmiewające w głośnikach! To zbilansowana dawka witamin idealna dla każdego wewnętrznego dzieciaka!

 

Splat! radzi: W rzeczywistości mamy tylko jedno życie i nie zdobędziemy dodatkowych żyć, niezależnie od osiągniętej punktacji. Dlatego warto spędzić je z przyjaciółmi, robiąc to, co kocha się całym sercem. Kim i jego przyjaciele świetnie to rozumieją!

reżyseria: Mads Hedegaard
scenariusz: Mads Hedegaard
obsada: Kim Cannon Arm, Walter Day, Shigeru Miyamoto i inni
zdjęcia: David Bauer, Mads Hedegaard
montaż: Mark Bukdahl
język: angielski, duński
napisy: polskie

ŚWIATOWA PREMIERA: CPH DOX 2021

Ograniczenia wiekowe: 16+