fbpx
BONUSY 2020
SZCZĘŚLIWE CHWILE
  • Share :
SZCZĘŚLIWE CHWILE
STORY
image movie

SZCZĘŚLIWE CHWILE

(HAPPY TIMES)

czarna komedia / Izrael, USA, Włochy / 2019 / 1h 33min

# bonusy / humor / przemoc / dramat / religia / rodzinne spotkania / zwroty akcji / krew / zaskoczenia / młynek do odpadów / Polska premiera

LINK DO FILMU

 

Dobrze się zabija w miłym towarzystwie

 

Luksusowa dzielnica w Los Angeles. Rodzina i znajomi z Izraela spotykają się na eleganckiej kolacji. Okoliczności idealnie nadają się, aby powspominać stare czasy, pożartować i dowiedzieć się co u kogo słychać. Nie oszukujmy się, takie spotkania rzadko przebiegają spokojnie! Zaraz ktoś porusza temat religii, polityki lub obowiązku rodzenia dzieci i zakładania rodziny. Mieszanka towarzyska w połączeniu z alkoholem, różnicami klasowymi, tajemnicami i zdradami staje się wybuchowa. Tu już nie chodzi o to, czy poleje się krew. Pojawia się pytanie, na której ścianie rozbryźnie się mózg! Sytuacja szybko wymyka się spod kontroli, a z każdą chwilą coraz trudniej ją opanować.

„Happy Times” to obyczajowa komedia ochoczo sięgającą po czarny humor, tematy społeczne oraz odrobinę przemocy. Stojący za kamerą Michael Mayer oferuje widzom lekkie kino komediowe ozdobione trafnymi żartami, kilkoma komentarzami oraz paroma absurdalnymi sytuacjami. Niespodziewane zgony oczywiście także zostały zaproszone za rodzinną imprezę. Lekka, dynamiczna i pełna humoru produkcja to idealna propozycja, aby na chwilę odetchnąć od goszczącego w planie strachu i terroru.

 

ŚWIATOWA PREMIERA: Haifa Film Festival 2019

 

Ograniczenia wiekowe: 18+

 

reżyseria: Michael Mayer
scenariusz: Michael Mayer, Guy Ayal
obsada: Shani Atias, Michael Aloni, Stéfi Celma, Iris Bahr, Liraz Chamami i inni
zdjęcia: Ziv Berkovich
montaż: Eliyah Aviv, Michael Frost
muzyka: Guy Ayal
język: hebrajski, angielski
napisy: polskie