fbpx
SKATE HORROR
  • Share :
SKATE HORROR
STORY
image movie

SKATE HORROR CZYLI DESKOROLKA I JEJ FASCYNACJA GROZĄ

Deskorolka, od kiedy wyszła z wody (jako że jej początki to surferzy, dojeżdżający na drewnianych fiszkach nad ocean), była krwawa i miała w sobie klimat grozy. Przecież pierwsze próby wykonania trudniejszego tricku kończą się zwykle otarciami, ranami, a nawet krzykiem! Zatem mamy tutaj krew, pot i horror. To wszystko w przypadku nieudanego podejścia w deskorolce norma. A co gdyby do tego dodać jeszcze więcej krwistych smaczków dla amatorów takiej właśnie estetyki? Okazuje się, że wraz ze wzrostem popularności deskorolki, pojawiały się różnorodne sposoby jej promocji wykorzystujące elementy horroru.

W trakcie wykładu przybliżę mniej znaną, krwawą ewolucję deskorolki, która i dla deskorolkarzy i dla fanów horroru może okazać się bardzo zaskakująca.

Jacek Rdzawy Jaco Harasimiuk – rocznik 1981, animator kultury, społecznik, pasjonat. Już w wieku 6 lat twardo stał na deskorolce – najpierw takiej z ZSRR, kupionej przez ciocię na targu. Za to od roku 1997 mknął na nowym i błyszczącym sprzęcie prosto z USA. W 2011 wspólnie z ekipą deskorolkarzy zbudował skatepark 1stFloor, za co został wyróżniony statuetką Żurawia. Ta nagroda dała mu jeszcze więcej możliwości do zarażania innych deskorolką, wiarą w siebie, pasją i uśmiechem.

Prowadził warsztaty dla przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, studentów, osób starszych, niepełnosprawnych oraz wychowanków ośrodków poprawczych. Największym marzeniem Jacka jest to, żeby ludzie się do siebie uśmiechali oraz by w 2019 roku mógł powstać w Lublinie nowy skatepark, na którym to mógłby zorganizować imprezę Halloween, połączoną z projekcjami filmów ze Splat!Film Fest.

LUBLIN: 29.11 (czwartek) / godz. 15:30 / Kino CK/ WSTĘP WOLNY

Wykłady tylko w języku polskim