fbpx
STRASZNIE ŚMIESZNIE 2017
ORAZIO’S CLAN
  • Share :
ORAZIO’S CLAN
ORAZIO’S CLAN
STORY
image movie

komedia / Szwajcaria / 2016 / 42’
# wampiry / cyganeria / średni metraż / polska premiera
ograniczenia wiekowe: 12 +
24.09 (niedziela) / godz. 15:30 / Sala Widowiskowa/ WSTĘP WOLNY

Najsłodsze wampiry w historii kina.

Trojka cyganów-wampirów  przyrzekła sobie, że nie będą pić ludzkiej krwi. Niestety, łamią swoje postanowienie, gdy znajdują nieprzytomną dziewczynę. Cała sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy okazuje się, że nie tylko oni interesują się nieznajomą.

(Re)wizja wampiryzmu zaproponowana w tym średnim metrażu daleka jest od tej dominującej. Członkowie klanu Orazia mieszkają w przyczepie kempingowej pośrodku niczego, kradną kury, chodzą na terapię uzależnienia od krwi i narzekają na rasizm (jak śmiecie myśleć, że wszystkie wampiry pochodzą od Vlada?). O ich sposobie spędzania czasu na pewno nie można powiedzieć, że żyją jakby jutra miało nie być. Nigdzie im się nie śpieszy, dla nich zawsze jest tu i teraz. I choć uważają to za rażącą niesprawiedliwość, nie można się specjalnie dziwić, że do tej pory członkowie klanu Vlada cieszyli się znacznie większą popularnością. Kto wie, może ten film to pierwszy krok ku uzyskaniu należnego im statusu?
Film Riccardo Bernasconiego i Franceski Reverdito to świetnie nakręcona groteska, w której odejście od stereotypowego ujęcia głównych bohaterów na rzecz ukazania ich normalności daje ten sam komiczny efekt, co portret duetu policjantów w „Małym Quinquinie”, serialu Bruno Dumonta z 2014 roku. POLSKA PREMIERA

PREMIERA: Neuchatel International Fantastic Film Festival

reżyseria: Riccardo Bernasconi, Francesca Reverdito
scenariusz: Riccardo Bernasconi, Francesca Reverdito, Giacomo Mondadori
zdjęcia:Giacomo Frittelli
montaż: Riccardo Bernasconi
muzyka: Marco Monti, Andrea Ragusa
obsada: Toni Pandolfo, Marco Brinzi, Paolo Vercelloni, Valentina Violo
producenci: Riccardo Bernasconi
produkcja: Studio Asparagus
właściciel praw: Studio Asparagus
język: włoski
napisy: polskie