fbpx
ONLINE 2022
MROCZNA PIEŚŃ
  • Share :
MROCZNA PIEŚŃ
STORY
image movie

# strach / okultystyczny / ghost story / tylko online

 

MROCZNA PIEŚŃ / A DARK SONG

horror / Irlandia / 2016 / 1h 39 min

 

Złe intencje otwierają na demony.

Sophia jest pogrążona w żalu i przytłoczona smutkiem po przedwczesnej śmierci dziecka. Chce za wszelką cenę osiągnąć wewnętrzny spokój. W akcie desperacji zwraca się o pomoc do Solomona– okultysty, który ma doświadczenie w starożytnych rytuałach zaklinania. Kobieta wierzy, że to pomoże jej nawiązać kontakt ze zmarłym synkiem.

Zaszyta w oddalonym od cywilizacji domu na wsi, dwójka bohaterów przeprowadza długi i trudny rytuał, próbując wejść w świat, którego nie mogą pojąć umysłem, ryzykują zdrowie zarówno psychiczne jak i fizyczne. Kiedy Solomon dowiaduje się, że Sophia nie była do końca szczera w swoich intencjach, zagraża im jeszcze większe niebezpieczeństwo. W ciemnościach domu okazuje się, że nie są sami. Teraz przebywają w świece prawdziwych aniołów i demonów. Proces staje się coraz bardziej przerażający ale bez względu na wszystko, nie może zostać przerwany a bohaterowie nie mogą opuścić budynku, bo konsekwencje byłyby jeszcze mroczniejsze.

Okultystyczny horror „Mroczna pieśń” to pełnometrażowy debiut reżysera, który bez przesadnych efektów potrafi mocno zmrozić krew w żyłach, również ze względu na realistyczne obrazowanie. A trudna relacja bohaterów potęguje ciężką i niepokojącą atmosferę.

 

reżyseria: Liam Gavin
scenariusz: Liam Gavin
obsada: Steve Oram, Catherine Walker
zdjęcia: Cathal Watters
montaż: Anna Maria O’Flanagan
muzyka: Ray Harman
język: angielski
napisy: polskie

ŚWIATOWA PREMIERA: Galway Film Fleadh 2016

ograniczenia wiekowe: 16 +

 

ONLINE