fbpx
STRACH i TERROR 2017
MIDNIGHTERS
  • Share :
MIDNIGHTERS
MIDNIGHTERS
STORY
image movie

thriller / USA / 2017 / 1h33’
# przemoc / rodzina / zbrodnia / tajemnica / reżyser “The Walking Dead” / polska premiera
ograniczenia wiekowe: 16 +
18.09 (poniedziałek) / godz. 19:00 / Sala Widowiskowa /
KUP BILET (10 zł)

KUP KARNET
PO SEANSIE SPOTKANIE Z REŻYSEREM i SCENARZYSTĄ

Zabić nie jest trudno. Trudno jest wyjść z tego cało.

Jest północ 31 grudnia, moment, w którym pełni nadziei patrzymy w przyszłość licząc na nowe rozdanie. Niekoniecznie jednak Lindsey i Jeff Pittnam. Ich małżeństwo nie układa się najlepiej, a na ostateczną próbę zostaje wystawione, gdy para postanawia zatuszować ślady tragicznego wypadku. Drobne rysy oplatające wcześniej ich relację wybuchają, a chcąc wyjść cało z perturbacji, muszą ponownie wszystko poukładać. Pytanie tylko, na ile to możliwe. Od teraz wpadają w iście hitchcockowską sieć podejrzeń, wyrzutów i szaleństwa.

Julius Ramsay to trzykrotnie nominowany do Primetime Emmy* reżyser takich seriali jak „The Walking Dead” czy „Scream”. Natomiast „Midnighters” jest nie tylko jego pełnometrażowym debiutem, ale też filmem bardzo osobistym, który stworzył razem ze swoim bratem. Fabuła wyrasta z ich wspólnego dzieciństwa, kiedy to obserwowali problemy małżeńskie swoich rodziców, którzy ostatecznie się rozwiedli, a wydarzenie to odcisnęło piętno na wyobraźni młodych chłopców. Tak samo jak i filmy grozy, które namiętnie oglądali. Te dwa czynniki stanowiły asumpt do powstania ich wspólnego dzieła: thrillera mrocznego jak zimowe nowoangielskie niebo, gdzie osadzona jest jego akcja.  POLSKA PREMIERA

* Amerykańska nagroda przyznawana za produkcję telewizyjną. Jedna z czterech najważniejszych nagród kulturalnych w USA, obok Oscara, Tony Award i Grammy Award.

PREMIERA: Los Angeles Film Festival 2017

reżyseria: Julius Ramsay
scenariusz: Alston Ramsay
zdjęcia: Alexander Alexandrov
muzyka: Chris Westlake
obsada: Alex Essoe, Perla Haney-Jardine, Dylan McTee, Ward Horton
producenci: Julius Ramsay, Alston Ramsay
produkcja: Graystone Pictures
właściciel praw: Gray Krauss Sandler Des Rochers
język: angielski
napisy: polskie