fbpx
Goście 2017
JULIUS RAMSAY i ALSTON RAMSAY
  • Share :
JULIUS RAMSAY i ALSTON RAMSAY
STORY
image movie

18.09 (poniedziałek) / po seansie filmu MIDNIGHTERS
Sala Widowiskowa

Julius Ramsay, choć przyjeżdża do nas ze swoim pełnometrażowym debiutem (film „Midnighters”), w żadnym wypadku nie jest początkującym filmowcem. Pracował jako reżyser i montażysta przy wielu dobrze przyjętych przez krytykę serialach telewizyjnych, włączając w to kultowe już „The Walking Dead” wyprodukowane dla AMC, „Krzyk” (dla MTV) oraz „Outcast”, wyprodukowane przez Fox International Studios dla Cinemax. Zanim jednak dał się poznać jako reżyser „The Walking Dead”, był montażystą dla takich tytułów jak „Agentka o stu twarzach” czy „Battlestar Galactica”, za które zdobył dwie nominacje do nagrody Primetime Emmy. To amerykańska nagroda przyznawana za produkcję telewizyjną, jedna z czterech najważniejszych nagród kulturalnych w USA, obok Oscara, Tony Award i Grammy Award.
Owo doświadczenie w postprodukcji wydatnie pomogło mu, jak sam mówi, przy okazji realizacji „Midnighters”. Jeden film bowiem, powiada Ramsay, powstaje trzy razy: pierwszy raz na etapie pisania scenariusza, drugi w czasie kręcenia na planie i trzeci podczas postprodukcji. I za wszystkie te etapy tworzenia swojego debiutu odpowiadał osobiście. Chciał też tym samym pokazać, że można kręcić dobre i profesjonalne kino z dala od Hollywoodu, ogromnego budżetu i przerośniętej ekipy filmowej, że wystarczy talent, wiedza i ogromna determinacja (niech świadczy o niej to, że skontaktował się z ponad 300 agentami nieruchomości, aby wybrać idealny dom, w którym miałaby się dziać akcja). Jest to więc postać nieczęsto spotykana, która ma doświadczenie i wiedzę na temat pracy nad filmem na różnych jego etapach, która wie, jak wygląda jego tworzenie od samego pomysłu, po szukanie sponsorów, organizację planu, kręcenie i postprodukcję.

Julius Ramsay, wychowany na horrorach entuzjasta i miłośnik kina gatunkowego, przyjeżdża do Polski specjalnie na Splat!FilmFest wraz ze swoim bratem ALSTONEM RAMSAY’EM, autorem scenariusza do filmu “Midnighters”.