fbpx
STRACH i TERROR 2017
HOUNDS OF LOVE
  • Share :
HOUNDS OF LOVE
HOUNDS OF LOVE
STORY
image movie

thriller / Australia / 2016 / 108’
# przemoc / psychopaci / okrucieństwo / miłość
ograniczenia wiekowe: 18+
15.09 (piątek) / godz. 19:00 / Sala Widowiskowa /
KUP BILET (10 zł)
KUP KARNET

„’Cause I love you, yes I love you, oh how I love you”.

Połowa lat 80, Australia. Siedemnastoletnia Vicki Maloney zostaje zwabiona do samochodu i porwana przez dwójkę niezrównoważonych kochanków. Przykuta do łóżka i maltretowana, obserwuje relację między małżeństwem i uświadamia sobie, że aby przeżyć, musi zniszczyć maniakalną więź porozumienia między parą psychopatów. Gdy John zaniedbuje żonę i zaczyna więcej uwagi poświęcać Vicki pojawia się okazja by zaognić relację między oprawcami.

Psychologiczny thriller oparty na prawdziwych wydarzeniach rozgrywających się w Perth, z którego pochodzi reżyser tego pełnometrażowego debiutu. Doskonała gra aktorska, perfekcyjnie oddana sceneria lat 80., porywająca ścieżka dźwiękowa, dbałość o szczegóły, piękne zdjęcia i brutalne obrazy przemocy przeplatane pobudzającymi wyobraźnię niedopowiedzeniami, składają się na jeden z najlepszych i najmocniejszych thrillerów ostatnich lat.
Choć akcja rozgrywa się wolnym tempie domowego zacisza, to doskonale zrealizowany „Hounds of love” trzyma w napięciu od pierwszych ujęć do samego końca, odpycha oraz zachwyca w tym samym czasie i zostaje w pamięci na długo. Film dla widzów o mocnych nerwach.

PREMIERA: Venice Film Festival 2016

reżyser: Ben Young
scenariusz: Ben Young
zdjęcia: Michael McDermott
montaż: Merlin Eden
muzyka: Dan Luscombe
obsada: Emma Booth, Stephen Curry, Ashleigh Cummings,
Susie Porter,Damian de Montemas, Harrison Gilbertson
producent: Melissa Kelly
produkcja: Factor30films
właściciel praw: UDI
język: angielski
napisy: polskie

CAST & CREW