fbpx
STRACH I TERROR 2020
ŁOWY
  • Share :
ŁOWY
STORY
image movie

ŁOWY

(HUNTED)

thriller / Belgia, Francja, Irlandia / 2020 / 1h 36min

# strach i terror / przemoc / zemsta / akcja / emocje / las / retelling baśni / pościg / gniew / walka o przerwania / polowanie / czarny humor / girl power / Polska premiera

LINK DO FILMU

 

Czerwony Kapturek się wściekł

 

Eve miała gorszy dzień. Na zarządzanej przez nią budowie zapowiadają się opóźnienia, a partner zaczął irytować ją przesadną potrzebą kontroli. Dziewczyna chciała na chwilę wrzucić na luz. Wypić drinka, posłuchać muzyki i zapomnieć o denerwującym świecie. Jak na złość przy barze uwziął się na nią napastliwy „pan księgowy” z luźnym krawatem i zbyt wieloma kieliszkami wylanymi za kołnierz. A przecież oczekiwała tak niewiele. W końcu jednak pojawił się on – tajemniczy, błyskotliwy i wyluzowany facet z czarującym uśmiechem. Kilka minut później coś między nimi zaiskrzyło. Eve szybko jednak przekonuje się, że jej rycerz w lśniącej zbroi, jest tak naprawdę zwyrodniałym psychopatą, który ma poważne problemy z kontrolą emocji. Gdy przypadkowo trafiają do lasu, rozpoczyna się polowanie. To jednak będzie inne niż wszystkie.

Vincent Paronnaud w „Hunted” dokonuje błyskotliwej reinterpretacji doskonale znanej baśni. Czerwony Kapturek ponownie spotyka Złego Wilka. Tym razem brakuje jednak smakołyków, babci i dzielnego gajowego. Jest za to przemoc, gęstniejąca atmosfera oraz narastające szaleństwo. Reżyser wykorzystuje znany filmowy schemat oraz wyraźne odniesienia do baśni, by opowiedzieć o toksycznej męskości i sile drzemiącej w pozornie bezbronnej kobiecie. Pewnie powiecie, że przecież to już było? Być może. Jednak Paronnaud w pełni wykorzystuje skromny zestaw elementów, pozwalając, by na ekranie królowały emocje – dzikie, wyraziste i wymykające się spod kontroli. Arieh Worthalter świetnie zagrał tu psychopatę. Poczekajcie jednak aż zobaczycie wściekłego Czerwonego Kapturka. Wtedy to was będą pytali, dlaczego macie takie wielkie oczy.

 

ŚWIATOWA PREMIERA: Fantasia Internetional Film Festival 2020

 

Ograniczenia wiekowe: 18+

 

reżyseria: Vincent Paronnaud
scenariusz: Vincent Paronnaud, Léa Pernollet, David H. Pickering
obsada: Lucie Debay, Arieh Wothalter i inni
zdjęcia: Joachim Philippe
montaż: Nicolas Sarkissian
muzyka: Olivier Bernet
język: angielski
napisy: polskie