fbpx
TROMA
DLACZEGO ŚWIAT POWINIEN KOCHAĆ TROMĘ?
  • Share :
DLACZEGO ŚWIAT POWINIEN KOCHAĆ TROMĘ?
STORY
image movie

Panel dyskusyjny: DLACZEGO ŚWIAT POWINIEN KOCHAĆ TROMĘ NAWET JEŚLI SIĘ BOI?

 

Troma stała się słynna za sprawą produkowania i dystrybuowania wyjątkowo tanich i wyjątkowo słabo zrealizowanych filmów klasy B. Jednak pod tą warstwą chałupniczo wykonanej sztucznej krwi i niezbyt autentycznych flaków, skrywa się cała masa zasług, jakie wniosła do biznesu filmowego owa wytwórnia. Tromę trzeba kochać i ten panel dyskusyjny wam to uświadomi.

 

TROMASTYCZNI PANELIŚCI: Kuba Koisz, Radosław Pisula, Łukasz Stelmach.

 

KUBA KOISZ – studiował rzeczy, chyba polonistykę i kulturoznawstwo. Publikował m.in. dla Film.org.pl, Magazynu Filmowego i NaEkranie. Współpracuje z Radiową Czwórką. Autor powieści. Miłośnik komiksów. W Tromie ceni to, że istnieje, bo mogłaby nie istnieć. Gdy nie przeplata z kumplami w czasie seansów dobrego kina ze szrotami klasy C, podnosi ciężary jak Toxic Avenger. Przyjemny olbrzym. Miłośnik kefiru krasnostawskiego. Jeden z bohaterów tegorocznego teasera Splat!FilmFest.

 

 

 

RADOSŁAW PISULA – wrobiony w popkulturę, wyjęty spod prawa, ścigany jak zwierzę, sam stał się myśliwym. Poświęcił studia na analizowanie kina Johna Woo i Johna Carpentera, a obecnie składa coś tam o Walterze Hillu. Zjada wszystko, co zapisano na taśmach celuloidowych i nośnikach cyfrowych – szczególnie wszelkiej maści horrory, wysokooktanowe akcyjniaki oraz klasyczne amerykańskie kino z prochowcami na pierwszym planie. Tłumacz, redaktor, autor piszący m.in. dla „Nowej Fantastyki”, artPAPIERu i film.org.pl oraz twórca fanpage’a Full Frontal Pisula i współprowadzący dwóch podcastów – Comics Weekly i Nienazwany Podcast Filmowy. Uwielbia Grace Kelly, Nikolę Teslę oraz Godzillę – najlepiej, gdy pojawiają się w tym samym filmie. Kocha swoją dziewczynę. Zna człowieka, który stał się jednością z absolutem. Był jego mentorem.

 

 

 

ŁUKASZ STELMACH – autor najlepszego w internecie kanału na YouTube, gdzie od dobrych kilku lat mówi do kamery o wszystkim co najgorsze w popkulturze: od horrorów klasy B, aż po mainstreamowe filmy z superbohaterami. Ciągle bez miliona na koncie. Komentator popkultury, współautor podcastów NPF oraz Comics Weekly, entuzjasta kraftowego piwa, fan slasherów i amerykańskich komiksów.

WARSZAWA: 09.12 (niedziela) / godz. 14:00 / Kinoteka – Sala 6/ WSTĘP WOLNY

Wykład tylko w języku polskim