fbpx
REMAKE’Y, SEQUELE PO LATACH I REBOOTY KLASYCZNYCH SLASHERÓW – JAK ZROBIĆ TO DOBRZE?
  • Share :
REMAKE’Y, SEQUELE PO LATACH I REBOOTY KLASYCZNYCH SLASHERÓW – JAK ZROBIĆ TO DOBRZE?
STORY
image movie

Remake’y, sequele po latach i rebooty klasycznych slasherów – jak zrobić to dobrze?

Po fali niezbyt udanych remake’ów klasycznych slasherów w latach 2000-2010, wydawałoby się, że publika ma już dość odgrzewania tego samego konceptu. Jednak razem z renesansem horroru w ostatnich latach, małego powrotu do formy doczekali się także nasi starzy znajomi. “Halloween”, sequel  oryginalnego filmu Carpentera, okazał się ogromnym sukcesem krytycznym i finansowym, remake “Child’s Play” został ciepło przyjęty, coraz więcej mówi się o powrocie “Krzyku”, powróciło “Black Christmas” w zupełnie nowej wersji, Jordan Peele produkuje nowego “Candymana”, a w drodze jest też sequel po latach do “Teksańskiej masakry piłą mechaniczną”.

Czy to wszystko to nowy rozdział dla gatunku czy tylko chwilowa moda? Jak zaprezentować klasyczne slasherowe marki nowej publice w taki sposób, by robiły wrażenie na współczesnej publice i nie wydawały się muzealnymi eksponatami? I czy powroty Jasona, Freddy’ego czy Leatherface’a w ogóle mają sens? A może jest coś, co sprawi, że będą miały? Czy klasyczni zamaskowani mordercy potrafią oddać współczesne niepokoje społeczne albo chociaż jeszcze kogokolwiek przestraszyć?

Nad tymi wszystkimi kwestiami podyskutujemy sobie w gronie fanów zarówno klasycznych, jak i współczesnych filmów grozy, dobrze pamiętających złote czasy Jasona X i Leprechauna In Da Hood. W panelu wezmą udział Łukasz Stelmach (youtube.com/lstelmach89, Napisy Końcowe), Radek Pisula (Napisy Końcowe, film.org.pl) i Kuba Koisz (Fight Room, film.org.pl).

Panel w języku polskim.

8.12 (niedziela), Sala 6, 14:00 – 15:00