fbpx
GOŚCIE 2023
NATHAN TAPE, OFF RAMP
  • Share :
NATHAN TAPE, OFF RAMP
STORY
image movie

NATHAN TAPE

Nathan Tape dorastał w na Południu Stanów Zjednoczonych i zaczął tworzyć filmy już jako nastolatek, używając rodzinnej kamery wideo oraz magnetowidu do montażu. Jako filmowiec Nathan opowiada historie o osobach na marginesach społeczeństwa. Zdobyte doświadczenie w dziedzinie fotografii i muzyki, wpłynęło na jego wyrazisty styl. Nathan ukończył studia licencjackie na Loyola University w Nowym Orleanie, a następnie uzyskał stopień magistra na kierunku Produkcji Filmowej na Loyola Marymount University w Los Angeles.

Po ukończeniu studiów Nathan wrócił do Luizjany i rozpoczął pracę w pionie oświetleniowym przy produkcjach hollywoodzkich, szybko awansując na stanowisko gaffera przy filmach i produkcjach telewizyjnych (takich jak “Jay and Silent Bob Reboot,” “Night Teeth,” “Marvel’s Cloak & Dagger”). Jednocześnie kontynuował pracę jako operator przy różnych krótkometrażowych filmach (np. “Stick Up,” “One Last Ride”) oraz pełnometrażowych produkcjach (np. “The King of New Orleans,” “Demigod”).

Nathan wyreżyserował, wyprodukował i sfotografował również teledyski muzyczne dla artystów takich jak Rotary Downs, Kristin Diable, Flaunt, The Buttons, The Asylum Chorus, Cha Wa, Silent Em oraz jego własnego zespołu Know-One i DamNathan.
W 2020 roku Nathan stworzył film fabularny “MORIAH,” w którym jest autorem scenariusza, reżyserem, operatorem i montażystą. To jego pierwszy fabularny krótkometrażowy film od czasów studiów magisterskich. “MORIAH” zdobył wiele nagród i był prezentowany na ponad 30 festiwalach na całym świecie.

W 2022 roku Nathan wyreżyserował swój pierwszy pełnometrażowy film pt. “OFF RAMP.” Film opowiada historię dwóch uwielbianych, zdegenerowanych Juggalos, którzy muszą wyruszyć w podróż przez piekielne zakamarki Ameryki, aby dotrzeć na Gathering of the Juggalos, jedno z niewielu miejsc na ziemi, gdzie czują się w pełni akceptowani.
Nathan mieszka w Nowym Orleanie i jest wielkim fanem masła orzechowego oraz drużyny New Orleans Saints.

Spotkanie z reżyserem odbędzie się po filmie “Off Ramp” w Warszawie.