fbpx
WTF 2022
NASZPRYCOWANI ROBAKAMI
  • Share :
NASZPRYCOWANI ROBAKAMI
STORY
image movie

# WTF / robaki / narkotyki / laleczka / body horror / jazda / niepokój / odraza / obrzydliwości / tylko dla widzek i widzów o mocnych nerwach i żołądkach / tylko w kinach / polska premiera

 

NASZPRYCOWANI ROBAKAMI / ALL JACKED AND FULL OF WORMS

horror / USA / 2022 / 1 h 11 min

 

Szok, wstręt, odraza

Są filmy tak ohydne, że w czasie seansu odwracamy wzrok od ekranu. „Naszprycowani robakami” takich scen mają sporo. To wzbudzający wstręt body horror, który z każdą kolejną minutą coraz bardziej przekracza granice dobrego smaku. Jego bohaterami są wyrzutki społeczeństwa, których łączy jedynie poczucie odtrącenia. Roscoe pracuje w obskurnym motelu, Benny to dziwak, który marzy o tym, by mieć dziecko, więc kupuje syntetycznego bobasa; jest też psychopata z pomalowaną twarzą i jego dziewczyna-narkomanka. Wszyscy oni wpadają w sidła nałogu: zaczynają wciągać nosem oślizgłe robaki, które gwarantują im chwilę tripu, ale sprawiają też, że powrót do rzeczywistości jest jeszcze trudniejszy. Bo nie jest to świat, z którym można konfrontować się na trzeźwo.

„Naszprycowani robakami” nie spodobają się wszystkim. Ba, większość widzów może debiutancki film Alexa Phillipsa uznać za celuloidową obrzydliwość, a po wyjściu z pokazu zapragnie długiego prysznica. Ale w tym szaleństwie i ohydzie jest metoda. „Naszprycowani robakami” pokazuje ludzi, którzy weszli na ścieżkę autodestrukcji i którzy nie mają ochoty z niej schodzić. Napędzani przez narkotyki i coraz silniejsze doznania pragną całkowitej degeneracji. Ich starania ogląda się przez palce, trudno im jednak nie współczuć. Film wygląda jak senny koszmar, czasami sprawdza wytrzymałość widzów drgającym obrazem, wirującymi kolorami czy scenami desperackiego seksu. Wywołuje obrzydzenie scenami, w których ze zmaltretowanych ciał bohaterów wyskakują robaki. To wszystko sprawia, że jedynym ratunkiem wydaje się zamknięcie oczu. Nie pozostawia jednak obojętnym, a po seansie zostaje w głowie na dłużej. Mocny, oryginalny debiut, który wstrząśnie ułożonym system wartości widowni.

 

reżyseria: Alex Phillips
scenariusz: Alex Phillips
obsada: Phillip Andre Botello, Trevor Dawkins, Betsey Brown, Mike Lopez
zdjęcia: Drew Angle
muzyka: Cue Shop
montaż: Troy Lewis
język: angielski
napisy: polskie

ŚWIATOWA PREMIERA: Fantasia International Film Festival 2022

ograniczenia wiekowe: 18+

BILET WARSZAWA

KARNET WARSZAWA