fbpx
WTF 2017
KUSO
  • Share :
KUSO
KUSO
KUSO
STORY
image movie

KUSO

/ horror, dramat / USA / 2017 / 105’ /
# osobliwość / obrzydliwość / ohyda / tabu /
/ ograniczenia wiekowe: 16+ /
/ 23.09 (sobota) / godz. 19:30 / Sala Widowiskowa / KUP BILET (10 zł)
KUP KARNET

Najohydniejszy film świata.

KUSO ma formę broadcastingu prowizorycznej sieci telewizyjnej. Przedstawia świat oszpeconych, wynaturzonych ludzi, którzy ocaleli po trzęsieniu ziemi. Został uznany za najohydniejszy film wszech czasów. I nie ma tym cienia przesady. Przekracza bowiem wszelkie granice estetyczne i moralne, a obrzydliwości wręcz wylewają się na widza, który tę abstrakcyjną i absurdalną wizję albo doszczętnie znienawidzi, albo pokocha trudną miłością. Chociaż kolaż groteskowych i paskudnych scen jest wyjątkowo ciężki w odbiorze to jednocześnie nie można oderwać od niego wzroku.
Bohaterowie z naroślami na twarzy, zupa z robaków, czy seks z zaropiałym wrzodem, który chwilę wcześniej wygłaszał monolog o rodzinie i miłości to tylko niektóre obrazy, które czyhają na widza.
Film jest debiutem reżyserskim popularnego rapera, wykonawcy muzyki elektronicznej, DJ’a i producenta muzycznego z Los Angeles znanego pod pseudonimem Flying Lotus.

Pokaz „Kuso” na Sundance Film Festiwal w 2017 roku wywołał prawdziwą sensację i dla wielu widzów okazał się nie do zniesienia, chociaż jeszcze przed projekcją ostrzegano, że obraz „rozpuszcza mózg” i „nie bierze jeńców”. Ponieważ w filmie pokazane są wszystkie najgorsze rzeczy jakie człowiek jest sobie w stanie wyobrazić a nawet dużo więcej, to udział w seansie warto dobrze przemyśleć. Spożywanie posiłku przed filmem jest niewskazane.

PREMIERA: Sundance Film Festival 2017

reżyseria: Flying Lotus
scenariusz: David Firth, Flying Lotus
zdjęcia: Norm Li, Danny Hiele, Benjamin Goodman
montaż: Luke Lynch
muzyka: Flying Lotus
obsada: Ieasha Coston, Zack Fox, Hannibal Buress, The Buttress, Tim Heidecker, Mali Matsuda, George Clinton, David Firth
producenci: Eddie Alcazar, Javier Lovato
produkcja: Brainfeeder Films
właściciel praw: Stray Dogs
język: angielski
napisy: polskie