fbpx
KRÓTKOMETRAŻOWE 2022
DZIKA SUKA
  • Share :
DZIKA SUKA
STORY
image movie

DZIKA SUKA / WILD BITCH

czarna komedia, thriller, horror / USA / 2021 / 12 min 23 s

 

„Dzika suka” to specyficzny dreszczowiec o wywiadzie lokalnej reporterki z gospodynią domową na temat spotkania z kojotem, które zmieniło jej życie. Kobieta i zwierzę podejmują się niesamowitej wędrówki po lesie, która pozostawia ich na zawsze połączonych ze sobą… i z bestią. Tematem filmu są związek między wyniszczaniem przyrody a uciskiem kobiet oraz wyjątkowe sposoby obrony, które stosują w sytuacjach zagrożenia.

 

reżyseria: Rebekka Johnson, Kate Nash
scenariusz: Rebekka Johnson, Kate Nash
obsada: Rebekka Johnson, Kate Nash. Ptolemy Slocum, Christopher Nicholas Smith, Daved Wilkins
zdjęcia: Morgana Mckenzie
montaż: Joshua Wilmott
muzyka: Kate Nash
język: angielski
napisy: polskie
ograniczenia wiekowe: 16+

 

Rebekka Johnson
Aktorka/scenarzystka/reżyserka Rebekka Johnson jest najbardziej znana ze swojej pracy przy wyprodukowanym przez Netflix, wielokrotnie nagradzanym serialu „GLOW”, w którym wystąpiła jako Dawn Rivecca. Razem z innymi aktorami z serialu została nominowana do nagrody SAG Awards za wybitny występ zespołu w serialu komediowym (za pierwsze dwa sezony). Rebekka napisała scenariusz filmu krótkometrażowego „Consent, a Short Comedy About a Serious Subject”, w którym również sama zagrała. Został on wybrany na piętnastu festiwalach i zdobył cztery nagrody, w tym pierwsze miejsce na Just For Laughs w Montrealu.

Niedawno Rebekka wystąpiła gościnnie w kilku serialach, takich jak nagrodzony Złotym Globem „Crazy Ex-Girlfriend”, „Timeline” produkcji EKO oraz popularny „Klub Opiekunek” Netflixa. Zagrała również gościnną rolę w nadchodzącym serialu HBO Max „Życie seksualne studentek”.

Kate Nash
Kate Nash to nagrodzona platynową płytą artystka nagraniowa, muzyk i aktorka z Londynu, obecnie mieszkająca w Los Angeles. Debiutancki album Kate, „Made of Bricks”, dostał się na pierwsze miejsce listy przebojów, dzięki czemu zdobyła ona tytuł „Najlepszej Artystki” na BRIT Awards w 2008 roku. Nash jest również znana ze swojego występu jako Rhonda Richardson w nominowanym do nagrody Emmy serialu Netflixa „GLOW”, wyprodukowanym przez Jenji Kohan, a także z zagrania Boudiki w nominowanym do nagrody BAFTA „Horrible Histories”. Niedawno zagrała swoją pierwszą rolę pierwszoplanową w nadchodzącym filmie „Higher Grounds”, a jej film dokumentalny „Powrót Kate Nash” został wybrany do słynnego Storyville BBC i jest wyświetlany na festiwalach na całym świecie. Reżyserski talent Kate przejawia się w jej najnowszych teledyskach do nadchodzącego albumu.

 

ONLINE