fbpx
GOŚCIE
ADRIAN PANEK i DOMINIK DANILCZYK
  • Share :
ADRIAN PANEK i DOMINIK DANILCZYK
STORY
image movie

Po seansie filmu “Wilkołak” w Warszawie (8 grudnia, 18:00) spotkanie z reżyserem Adrianem Pankiem i operatorem Dominikiem Danilczykiem.

 

ADRIAN PANEK – urodzony w 1975 r. w Warszawie. Jest absolwentem reżyserii Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Andrzeja Wajdy. Zrealizował krótkometrażowe “Męczeństwo Mariana” (2006) i “Moją biedną głowę” (2009), oraz wiele wideoklipów i reklam telewizyjnych. W 2011 roku zadebiutował w pełnym metrażu dramatem kostiumowym “Daas” z Andrzejem Chyrą, Mariuszem Bonaszewskim i Olgierdem Łukaszewiczem w rolach głównych. Za ten film otrzymał wiele nagród, m.in. Nagrodę im. Andrzeja Munka za Najlepszy Debiut Reżyserski 2011 roku oraz Nagrodę “Perspektywa” im. Janusza “Kuby” Morgensterna.

DOMINIK DANILCZYK – absolwent kierunku operatorskiego na Wydziale Radia i Telewizji w Katowicach. Realizuje zdjęcia do filmów fabularnych, dokumentalnych, seriali, reklam i teledysków. Wśród współtworzonych przez niego filmów znajdują się m.in. „Pokój szybkich randek” (2007), „Naturalni” (2014), „Basen” (2015), „Człowiek z magicznym pudełkiem” (2017) czy „Wilkołak (2018).

Film “Wilkołak” został wyróżniony za reżyserię i za muzykę w 2018 roku na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.