fbpx
STRACH i TERROR 2017
A DARK SONG
  • Share :
A DARK SONG
A DARK SONG
A DARK SONG
STORY
image movie

horror / Irlandia / 2016 / 99’
# strach / okultystyczny / ghost story / polska premiera
ograniczenia wiekowe: 16 +
23.09  (sobota) / godz. 22:15 / Sala Widowiskowa / KUP BILET (10 zł)
KUP KARNET

Złe intencje otwierają na demony.

Sophia jest pogrążona w żalu i przytłoczona smutkiem po przedwczesnej śmierci dziecka. Chce za wszelką cenę osiągnąć wewnętrzny spokój. W akcie desperacji zwraca się o pomoc do Solomona– okultysty, który ma doświadczenie w starożytnych rytuałach zaklinania. Kobieta wierzy, że to pomoże jej nawiązać kontakt ze zmarłym synkiem.

Zaszyta w oddalonym od cywilizacji domu na wsi, dwójka bohaterów przeprowadza długi i trudny rytuał, próbując wejść w świat, którego nie mogą pojąć umysłem, ryzykują zdrowie zarówno psychiczne jak i fizyczne. Kiedy Solomon dowiaduje się, że Sophia nie była do końca szczera w swoich intencjach, zagraża im jeszcze większe niebezpieczeństwo. W ciemnościach domu okazuje się, że nie są sami. Teraz przebywają w świece prawdziwych aniołów i demonów. Proces staje się coraz bardziej przerażający ale bez względu na wszystko, nie może zostać przerwany a bohaterowie nie mogą opuścić budynku, bo konsekwencje byłyby jeszcze mroczniejsze.

Okultystyczny horror „A Dark Song” to pełnometrażowy debiut reżysera, który bez przesadnych efektów potrafi mocno zmrozić krew w żyłach, również ze względu na realistyczne obrazowanie. A trudna relacja bohaterów potęguje ciężką i niepokojącą atmosferę. POLSKA PREMIERA.

PREMIERA: Galway Film Fleadh 2016

reżyseria: Liam Gavin
scenariusz: Liam Gavin
zdjęcia: Cathal Watters
montaż: Anna Maria O’Flanagan
muzyka: Ray Harman
obsada: Steve Oram, Catherine Walker
producenci: David Collins, Tim Dennison, Cormac Fox
produkcja: Samson Films and Tall Man Films production
właściciel praw: Kaleidoscope Film Distribution
język: angielski
napisy: polskie