fbpx
STRACH I TERROR
TYGRYSY SIĘ NIE BOJĄ
  • Share :
TYGRYSY SIĘ NIE BOJĄ
STORY
image movie

fantasy, horror / Meksyk / 2017
# strach i terror / kartele narkotykowe / dzieciaki / magia / polska premiera

 

Magiczny horror z mocnym przekazem, który pozostawi cię w emocjonalnym chaosie.

Kiedy matka Estrelli nagle znika, młoda dziewczyna zostaje zupełnie bez opieki, ląduje na ulicy i dołącza do gangu bezdomnych dzieci, tym samym rozpoczynając ciąg niebezpiecznych i tragicznych wydarzeń. Dzieciaki, zamieszane w mafijne porachunki, próbują przetrwać w realiach wojny narkotykowej i nawiedzających je duchów.

Większość filmów z motywem meksykańskich karteli narkotykowych dzieje się w świecie dorosłych. To historie brutalne, pełne akcji, strzelanin, dobrych i złych bohaterów, atrakcyjne dla widzów. Prawie wszyscy zapominają o dzieciach, które pozostają samotne po zamordowaniu rodziców i nie mają szans na przeżycie. Issa Lopez porusza w swoim filmie ważną kwestię, pokazując światu całe pokolenie dzieci, które zostały zapomniane i opuszczone przez społeczeństwo. Reżyserka łączy gatunek horroru oraz elementy fantasy w subtelny, magiczny, ale i mroczny sposób. Według Guillermo del Toro jest to jeden z najlepszych filmów 2017 roku.

Stykamy się z ponurą i zachwycającą bajką opowiedzianą z punktu widzenia niezwykle odważnych i nietuzinkowych dzieci. Dzięki doskonałej pracy López wyjdziesz z kina z całkowicie nową perspektywą nie tylko na problem karteli narkotykowych, lecz także na horror jako gatunek filmowy.

Opowiedzenie tej historii z magiczno-realnego punktu widzenia dziecka sprawia, że kwestie nie do pomyślenia stają się realne. Taki zabieg przywodzi na myśl „Labirynt fauna” Guillermo del Toro, w którym wróżki i demony komponują się z przemocą realnego świata. „Tygrysy się nie boją” łączy społeczną niesprawiedliwość, fantasy i dziecięcą niewinność z pięknem i siłą, pozostawiając cię bez tchu. Niezwykle emocjonalny, piękny horror, który łamie serce, a może nawet skłoni cię do działania?

PREMIERA: Fantastic Fest 2017

 

83′
ograniczenia wiekowe: 16+
LUBLIN: 29.11 (czwartek) / godz. 21:00 / Sala Kinowa/ KUP BILET
WARSZAWA: 07.12 (piątek) / godz. 22:00 / Kinoteka-Sala 2 / KUP BILET

 

reżyser: Issa López
scenariusz: Issa López
zdjęcia: Juan Jose Saravia
montaż: Joaquim Marti
muzyka: Vince Pope
obsada: Paola Lara, Juan Ramón López
język: hiszpański
napisy: polskie, angielskie