fbpx
STRACH I TERROR 2021
POKÓJ GOŚCINNY
  • Share :
POKÓJ GOŚCINNY
STORY
image movie

# strach i terror / dramat / rodzinne relacje / tajemnica / przemoc / krew / samobójstwo / tortury / home invasion / sekrety / polska premiera

 

POKÓJ GOŚCINNY / THE GUEST ROOM

dramat, thriller psychologiczny, horror / Włochy / 2021 / 1h 41min

 

Miejsce dla niezapowiedzianego gościa

Stella – zapłakana i odziana w suknię ślubną – postanawia skoczyć z okna i pożegnać się z życiem. Tuż przed ostatecznym krokiem, kobietę z depresyjnego transu wyrywa dzwonek do drzwi. W progu czeka niespodziewany gość. Giulio – nieco zagubiony, ale całkiem sympatyczny mężczyzna twierdzi, że zarezerwował nocleg w jej domu. Mimo tłumaczeń Stelli, że jest to niemożliwe, nalega on, aby pozwoliła mu zostać przynajmniej na chwilę. Kobieta w końcu ulega uroczej bezpośredniości mężczyzny, a ten z czasem coraz skuteczniej zabawia ją rozmową oraz zdradza coraz więcej informacji na temat swojego życia i przeszłości. Atmosfera w domu ulega całkowitej zmianie, gdy w drzwiach staje były mąż Stelli. Nieplanowane rodzinne spotkanie szybko zamienia się w ekstremalną terapię małżeńską, podczas której wypruwanie sobie żył dla dobra bliskich nabierze innego znaczenia… Jak się okazuje, nie wszystkie dziury miłością da się załatać.

„The Guest Room” w reżyserii Stefano Lodovichiego lawiruje między dramatem psychologicznym, horrorem oraz kinem home invasion. Historia wciąga nas coraz głębiej w niejasną sytuację, nieustannie rozbudzając pragnienie odkrycia wszystkich tajemnic. Niepokojącą sytuację dodatkowo podkreśla minimalizm produkcji – włoski reżyser zamyka nas w domu z trzema obcymi nam postaciami, których historie odkrywamy kawałek po kawałku, do samego końca nie widząc, komu tak naprawdę możemy ufać. Dzieło Lodovichiego intryguje, wciąga i trzyma na skraju fotela do ostatniej minuty.

reżyseria: Stefano Lodovichi
scenariusz: Stefano Lodovichi, Francesco Agostini, Filippo Gili
obsada: Camilla Filippi, Guido Caprino, Edoardo Pesce i inni
zdjęcia: Timoty Aliprandi
montaż: Roberto Di Tanna
muzyka: Giorgio Giampà
język: włoski
napisy: polskie

ŚWIATOWA PREMIERA: Brussels International Fantastic Film festival 2021

Ograniczenia wiekowe: 16+