fbpx
STRACH I TERROR 2022
TERRIFIER 2
  • Share :
TERRIFIER 2
STORY
image movie

# strach i terror / klaun / maska / Halloween / ohyda / gore / slasher / horror / anioł / Wonder Woman / krwawa jatka / flaki / masakra / humorek / klaun skurwiel / tylko w kinach / polska premiera

 

TERRIFIER 2

horror / USA / 2022 / 2 h 18 min

 

Przy tym klaunie Pennywise to przyjemniaczek

Wraca najbardziej przerażający klaun w historii horroru. Cudem udało mu się przeżyć masakrę, którą zgotował bohaterom pierwszej części. I jest jeszcze bardziej spragniony bólu i wrzasków swoich ofiar. Nadchodzi Halloween, a on ma kostium jak żaden inny. Tym razem sterroryzuje przebraną za anielską wojowniczkę nastoletnią Siennę, jej rodzinę i przyjaciół. Będzie krwawo, ohydnie i brutalnie, bo „Terrifier 2” nie zna żadnych granic. Ani w ukazywaniu obrazowej przemocy, ani w rozładowywaniu napięcia chorym poczuciem humoru Arta The Clowna, przy którym Pennywise wydaje się zahukanym przyjemniaczkiem, niewinną igraszką.

„Terrifier 2” nie jest filmem dla widzów o słabych nerwach ani dla niedzielnych widzów horrrów. Stężenie koszmaru i gore na minutę jest w dziele Damiena Leone’ego tak wysokie, że trudno w czasie seansu nie odwracać wzroku. To zresztą znak rozpoznawczy serii o klaunie, który przeraził fanów horroru na całym świecie sugestywną, wywracającą żołądek na lewą stronę makabrą.

Sequel „Terrifiera” to nowe, bardziej pogłębione psychologicznie postaci, lepsze efekty gore i charakteryzacja. No i obłąkany Art The Clown, okrwawiony i wykrzywiony, ale zawsze gotowy do akcji. Ale czy wy jesteście na to gotowi?

„Terrifier 2” to jeden z najbardziej krwawych i brutalnych filmów tegorocznego Splat!FilmFest. Leone długo pracował nad scenariuszem, by tym razem stworzyć bardziej spójną historię oraz bohaterów, o których można powiedzieć coś więcej niż tylko tyle, że zginęli w męczarniach. Przy okazji oddał też krwawy hołd slasherom lat 80. Pieniądze na pierwszą część reżyser zebrał przy pomocy crowdfundingu, na drugą zresztą też – odmówił kilku wytwórniom współpracy, bo nie chciał sprzedawać praw do stworzonej przez siebie postaci Arta.

W upiornym wydaniu klauni robią w kinie grozy furorę od lat. Motyw „złego klauna” przewija się w popkulturze od dawna, a wielki wpływ na narodziny strachu przed wymalowanymi dowcipnisiami miała m.in. historia seryjnego mordercy i gwałciciela Johna Wayne’a Gacy’ego, który w latach 70., jeszcze przed zdemaskowaniem, występował na przyjęciach dla dzieci jako klaun Pogo.

Najsłynniejsze straszne klauny ekranu? Pennywise z serii „To” (i filmu telewizyjnego na podstawie powieści Stephena Kinga o tym samym tytule) to tylko jeden z wielu przykładów. Jest jeszcze Kapitan Spaulding z „Domu 1000 trupów”, Billy z serii „Piła”, klaun z „Ducha” i oczywiście nieco bardziej złożony Joker, nemezis Batmana. Wszyscy oni mogliby jednak czyścić Artowi klaunowe buty, bo żaden z nich nie wywołuje w widzu takiego przerażenia jak potwór z filmu „Terrifier 2”.

W roli Arta powraca David Howard Thornton, Siennę gra znana z serialu „Iron Fist” Lauren LaVera, a w małej rólce w „Terrifier 2” wystąpiła także Felissa Rose, która do historii horroru przeszła jako Angela w pierwszej części „Uśpionego obozu”.

 

reżyseria: Damien Leone
scenariusz: Damien Leone
obsada: David Howard Thornton, Lauren LaVera, Felissa Rose
zdjęcia: George Steuber
montaż: Damien Leone
muzyka: Paul Wiley
język: angielski
napisy: polskie

ŚWIATOWA PREMIERA: Fright Fest 2022

ograniczenia wiekowe: 18+

BILET WROCŁAW

BILET WARSZAWA