fbpx
KRÓTKOMETRAŻOWE 2019
SYNY NAG CHAMPA
  • Share :
SYNY NAG CHAMPA
STORY
image movie

SYNY Nag Champa

videoclip / Polska / 2019 / 4,14 min

SYNY jako projekt muzyczny tworzony przez Piernikowskiego i 1988 posiada swoją własną muzyczną i sceniczną tożsamość. Jest to bardzo świadoma, spójna kreacja dobrze znana odbiorcom ich twórczości i bywalcom ich koncertów. Każda działalność artystów i każdy dodatkowy twór wychodzący spod ich ręki, opatrzony ich wizerunkiem staje się kolejnym elementem synowskiej sagi i jako taki musi ściśle współgrać z całą resztą spuścizny.

Teledysk do Nag Champa miał stać się syntezą wszystkich najbardziej znaczących elementów synowskiej mitologii. Pierwszy raz miały się one połączyć w formie wizualnej narracji, która hipnotyzuje i wciąga w świat mrocznego realizmu mistycznego Synów. Realizacja polegała na powołaniu do życia świata znanego, rozpoznawalnego a jednocześnie odrealnionego, odpływającego w kierunku surrealistycznej impresji. Granica między jednym a drugim miała być zatarta.

PREMIERA: 11 marca 2019 na YouTube

 

reżyseria: Sebastian Pańczyk
scenariusz: Sebastian Pańczyk
zdjęcia: Marek Sanak
montaż: Wojtek Włodarski
producenci: Anna Pietkun
produkcja: DOBRO
muzyka: SYNY
obsada: Piernikowski, 1988, Jan Holoubek, Filip Jodłowski, Danielle Madzivanyika, Adrian (Delegat Orientu), Artur Dobija (Profesor Orientu), Pola Lasota, Franciszka Pietr

język: polski

napisy: angielski