fbpx
STRASZNIE ŚMIESZNIE 2021
KOCHANIE, NIE UWIERZYSZ
  • Share :
KOCHANIE, NIE UWIERZYSZ
STORY
image movie

# strasznie śmiesznie / komedia / męska przyjaźń / wędkarstwo / dekapitacje / przemoc / trudy małżeństwa / zemsta / liczne obrażenia / krew / chatka w lesie / gumowe lalki / humor

KOCHANIE, NIE UWIERZYSZ / SWEETIE, YOU WON’T BELIEVE IT

czarna komedia / Kazachstan / 2020 / 1h 24min

Albo rybki, albo przetrwanie!

Stres przed narodzinami dziecka, żona krytykująca każdą decyzję, zaległy kredyt, nieustanne pretensje, wypominanie niechęci do mamusi oraz szczypta zwykłego złośliwego pecha – Dastan ma tego już serdecznie dość! Dlatego też postanawia rzucić wszystko i razem z dwójką nieogarniętych kumpli wyjechać na ryby! Luźne koszule, sześciopak ciepłego piwa z przydrożnej stacji benzynowej oraz samochód wypchany wadliwymi zabawkami erotycznymi to gwarancja świetnej zabawy! Z leniwego zanurzania spławików jednak nici. Nie dość, że idioci zaczynają robić sobie krzywdę haczykami, to na dodatek są świadkami brutalnego morderstwa. Grupa przyłapanych gangsterów oczywiście chce ich od razu uciszyć. Dastan wraz z kumplami muszą uciekać i walczyć o przetrwanie (niech tylko Murat w końcu wygrzebie się z pontonu zrobionego z dmuchanych lalek!). To jednak jeszcze nie wszystko… Śladem ich wszystkich podąża milczący morderca pragnący pomścić śmierć swojego psiaka!

Siedzący za kamerą Yernar Nurgaliyev (wraz z piątką wspierających go scenarzystów) stworzył film będący przyjemnie pokręconą i urokliwie nieokrzesaną dawką rozrywki! Kazachskie spojrzenie na czarną komedię to luźna zabawa z wszelkiego rodzaju humorem, okraszona krwistym gore oraz rozbrajającą nieporadnością głównych bohaterów. Znajdziemy tu wszystko – od niespodziewanych zgonów, przez slapstikowe żarty, pocieszne dialogi, aż po komiczną ekspresję bohaterów. Twórcy z naturalną lekkością żonglują kolejnymi gagami oraz żartami, unikając powtarzania tych samych sztuczek. Wszystko to przyprawiają dobrze wymierzoną porcją przemocy i okazjonalnie wylewającej się juchy! Uroku kazachskiej produkcji dodają kolejne filmowe złośliwości, wymierzone bezceremonialne nie tylko w schematyczne horrory, ale także w wysokobudżetowe amerykańskie blockbustery. Na taką zanętę nie sposób się nie złapać!

Splat! radzi: Oczywiście, że wyruszając na ryby możecie zabrać ze sobą vana wyładowanego wadliwymi seks gadżetami. Tylko zastanówcie się, kto przybiegnie wam na ratunek gdy utkniecie w chatce na odludziu z psychopatycznym jednookim mordercą – wierni przyjaciele czy grupa sflaczałych dmuchanych lalek?

 

reżyseria: Yernar Nurgaliyev
scenariusz: Zhandos Aibassov, Yernar Nurgaliyev, Daniyar Soltanbayev, Il’yas Toleu, Anuar Turizhigitov, Alisher Utev
obsada: Daniar Alshinov, Erlan Primbetov, Azamat Marklenov, Asel Kaliyeva, Rustem Zhaniyamanov i inni
zdjęcia: Azamat Dulatov
montaż: Yernar Nurgaliyev
muzyka: Nazarbek Orazbekov
język: rosyjski, kazachski
napisy: polskie

ŚWIATOWA PREMIERA: Warsaw Film Festival 2020

Ograniczenia wiekowe: 18+