fbpx
STRACH I TERROR 2020
SEN
  • Share :
SEN
STORY
image movie

SEN

(SLEEP)

horror, dramat / Niemcy / 2020 / 1h 42min

# strach i terror / koszmary / tajemnice / przemoc / duchy przeszłości / nawiedzanie / dziki / zemsta / girl power / polska premiera

LINK DO FILMU

 

Mroczne sny o przeszłości

 

Marlenę prześladują przerażające koszmary. Co noc męczą ją paraliżujące wizje tajemniczego hotelu oraz serii samobójstw, która miały w nim miejsce. Kobieta jest przekonana, że nękające wizje nie są przypadkowe. Dostrzega w nich podpowiedzi potrzebne do rozwiązania wielkiej zagadki. Gdy kobieta odnajduje wyśniony hotel, przeżywa kolejny poważny napad i ląduje w szpitalu. Jej córka – nastoletnia i zaradna Mona – postanawia podążyć za wskazówkami z koszmarów, rozwiązać tajemnicę małomiasteczkowego Overlook oraz odkryć, co takiego niemal zabiło jej matkę. Gdy dziewczyna wpada w sieć rodzinnych sekretów, zaczyna tracić pewność, co jest rzeczywistością, a co niepokojącym snem.

„Sen” Michaela Venusa to klimatyczny horror łączący w sobie motyw sennych koszmarów, rodzinne dramaty oraz międzypokoleniowe pragnienie zemsty. Niemiecki reżyser sprawnie przeplata ze sobą liczne elementy, tworząc opowieść trzymającą w napięciu, zaskakującą, a przede wszystkim wyrazistą. W malowniczym niemieckim miasteczku „Koszmar z Ulicy Wiązów” spotyka się ze Stephenem Kingiem oraz nacjonalistycznym szaleńcem tęskniącym za dawnym ładem społecznym. Od pierwszych minut „Snu” pytania się nawarstwiają, atmosfera gęstnieje, a koszmar trwa. I nie wiadomo czy kiedykolwiek się skończy.

Na ekranie obok obiecującej Gro Swantje Kohlhof zobaczymy także Agatę Buzek.

 

ŚWIATOWA PREMIERA: Berlin International Film Festival 2020

 

Ograniczenia wiekowe: 16+

 

reżyseria: Michael Venus
scenariusz: Thomas Friedrich, Michael Venus
obsada: Gro Swantje Kohlhof, Sandra Hüller, August Schmölzer, Marion Kracht, Agata Buzek i inni
zdjęcia: Marius von Felbert
montaż: Silke Olthoff
muzyka: Sebastian Damerius, Johannes Lehniger
język: niemiecki
napisy: polskie