fbpx
KRÓTKOMETRAŻOWE 2021
MAŁE RĄCZKI
  • Share :
MAŁE RĄCZKI
STORY
image movie

MAŁE RĄCZKI / SUCH SMALL HANDS

horror / Wielka Brytania / 2020 / 19min 10s

W sierocińcu dla dziewcząt niekontrolowana mentalność stadna sprawia, że nowa podopieczna zostaje wykluczona z grupy. By zmienić dynamikę władzy, wymyśla pełną manipulacji nocną grę.

reżyseria: Maria Martinez Bayona
scenariusz: Maria Martinez Bayona, na podstawie noweli „Las Manos Pequeñas” Andresa Barby
obsada: Sophie Mulhall, Sophie Atkins, Bailey Brooks, Jessica Colwell, Joni Driver, Maeve Flanagan, Darcey Hagues, Elissa Huntley, Ezrine Ilagan, Gabriella Langford, Mia Rose Lightfoot, Kosi Nkomo, Channan Sanger, Holly Atkins
zdjęcia: Krzysztof Trojnar
montaż: Joseph Comar
muzyka: Marina Elderton
język: angielski
napisy: polskie, angielskie
Ograniczenia wiekowe: 12+

Maria Martínez Bayona
Urodzona w Reus w Katalonii (Hiszpania), jest katalońsko-hiszpańską pisarką i reżyserką mieszkającą obecnie w Londynie. Przeprowadziła się do Wielkiej Brytanii w 2014 roku, aby ukończyć studia magisterskie na kierunku Directing Fiction w National Film and TV School, przy wsparciu stypendium „La Caixa”. Jej film dyplomowy „Mia” miał swoją premierę na BFI London Film Festival, został nominowany do BIFA Best British Short oraz wygrał wiele nagród, w tym trzy na RTS Student Awards. Jej krótkometrażowy film „Wake”, zrealizowany na zlecenie Film4, a następnie wyemitowany przez Channel 4, był wyświetlany na takich festiwalach jak Encounters Film Festival i LSFF. Jej ostatni film krótkometrażowy „Such Small Hands”, również zrealizowany na zlecenie Film4, jest adaptacją noweli nagradzanego hiszpańskiego pisarza Andrésa Barby. Producentem jej projektu pełnometrażowego „The End”, realizowanego przez BBC, BFI i Creative England w ramach programu iFeatures, jest zdobywca nagrody BAFTA i pretendent do BFI Vision Awards, Elation Pictures, a mentorem projektu jest Athina Tsangari, przy współpracy z Géraldine Bajard. Jej projekt fabularny „Feed Me”, we współpracy z Wellington Films, jest również realizowany przez Film4.