fbpx
STRACH I TERROR 2021
KONTRAKT
  • Share :
KONTRAKT
STORY
image movie

# strach i terror / dramat / tajemnica / mrok / pojedynek / honor / męska duma / diabeł / miłość / grzech / zło / romantyzm / krew / kostiumy / polska premiera

KONTRAKT

dramat, horror / Polska / 2021 / 1h 12min / polska premiera

 

Niechaj będzie wola Piekła…

Rok 1837. Mroźna zima. Na dwór cara przybywa Aleksander Puszkin – wybitny rosyjski pisarz romantyczny. Podczas wizyty u okrutnego i bezwzględnego władcy poecie towarzyszy jego ukochana Natalia. Zauroczony jej niezwykłą urodą francuski baron George d’Anthese daje upust podszeptom pożądania, wystawiając tym samym honor Aleksandra na próbę. Dwójka obcych sobie mężczyzn zostaje wplątana w pałacowe intrygi i zmuszona do pojedynku… Czy to wszystko na pewno w imię miłości? W historię rodem z romantycznego dramatu wmieszane są tajemnicze i potężne siły. Mroczna postać przędzie losy bohaterów, by popchnąć ich poza granicę zdrowego rozsądku, rozpalić mroczne pragnienia oraz zasiać w nich niepewność… Gdzie jest bowiem Bóg, gdy Zło zabiera ludzkie dusze?

„Kontrakt” to intrygujące filmowe przedsięwzięcie oraz kolejny powiew świeżości w polskiej kinematografii. Debiutujący na stołku reżysera i odpowiedzialny za scenariusz Bruno Brejt oferuje nam ciężkie, klimatyczne i oniryczne kino łączące w sobie atmosferę grozy oraz baśniowość rodem z polskich legend. Polska produkcja z pogranicza horroru, dramatu i fantasy stanowi wyjątkowe filmowe doświadczenie. To burzliwa historia miłosna zanurzona w duchu romantyzmu oraz opowieść o złu czającym się w cieniu, które łaknie ludzkiego cierpienia.

Na wyjątkowy urok produkcji wpływa nie tylko niezwykły klimat, ale także celowo zaburzona chronologia narracji oraz świetnie skompletowana obsada. Na ekranie zobaczymy doświadczonych i świetnie znanych aktorów młodego i starszego pokolenia oraz początkujących artystów stawiających pierwsze ważne kroki w karierze.

reżyseria: Bruno Brejt
scenariusz: Bruno Brejt
obsada: Kordian Rekowski, Grzegorz Kwiecień, Ela Modzelewska, Janusz R. Nowicki, Jacek Beler, Sławomir Pacek, Sebastian Stanki Stankiewicz, Everet Papa, Elżbieta Słoboda, Piotr Fronczewski i inni
zdjęcia: Adam Andrzejewski
montaż: Bruno Brejt
język: polski

 

Ograniczenia wiekowe: 16+