fbpx
STRACH I TERROR 2019
GDZIE NIE PADA CIEŃ
  • Share :
GDZIE NIE PADA CIEŃ
STORY
image movie

GDZIE NIE PADA CIEŃ

horror, dramat / Niemcy / 2018 / 1h 36min

# strach i terror / dorastanie / tajemnica / dziewuchy / opętanie / małe miasteczko / wiedźma / przyjaźń / polska premiera

 

Czasem prawdziwe zło wcale nie włóczy się po bagnach, ono mieszka w każdym z nas

 

Hanna po trzech latach nauki w szkole z internatem wraca do rodzinnego miasteczka. Na miejscu czeka na nią smutny ojciec oraz wrogo nastawieni mieszkańcy. Niemal wszyscy patrzą na dziewczynę z mieszanką pogardy, strachu i niechęci. Pamiętają bowiem o tajemniczej śmierci jej matki oraz ciałach trzech zamordowanych mężczyzn znalezionych na bagnach. Miejscowi wierzą, że kobieta była wiedźmą, a Hanna jako jej córka może zwiastować tylko kolejne nieszczęścia. Nieprzyjemną atmosferę, w jakiej utknęła nastolatka, przerywa pojawienie się Evy – ekscentrycznej i żywiołowej dziewczyny z miasta. Między bohaterkami powoli zaczyna rodzić się przyjaźń i coraz głębsze uczucie. W tym samym czasie w miasteczku dochodzi do kolejnych nieprzyjemnych wydarzeń. Miejscowi wskazali już winnego. Tylko czy prawda na pewno jest taka oczywista?

W swoim pełnometrażowym debiucie Esther Bialas stawia przede wszystkim na mylenie tropów i nieustanne wodzenie widza za nos. Do budowania intrygującej tajemnicy subtelnie wykorzystuje motywy opętania, lokalnej legendy, małomiasteczkowej wrogości czy nawet bajki. Przede wszystkim jednak z łatwością opowiada o nastoletniej młodości, poszukiwaniu przyjaźni i potrzebie akceptacji. Za tym wszystkim skrywa się natomiast zło, które może mieszkać w każdym z nas.

Ograniczenia wiekowe: 15+

 

WARSZAWA: 8.12 (niedziela) / 15.00 / Kinoteka sala 1 / KUP BILET

LUBLIN: 15.12 (niedziela) / 19:15 / Kino CK / KUP BILET

reżyseria: Esther Bialas
scenariusz: Lena Krumkamp
obsada: Valerie Stoll, Milena Tscharntke, Maximilian Beck
zdjęcia: Christiane Buchmann
montaż: Jan Ruschke
muzyka: Marco Dreckkötter
język: niemiecki
napisy: polskie