fbpx
KULTOWE
HALLOWEEN
  • Share :
HALLOWEEN
STORY
image movie

horror, thriller/ USA/ 1978
# kultowy / seryjny morderca / Carpenter / film z lektorem na żywo

 

Najbardziej kultowy slasher ever.

 

Haddonfield w stanie Illinois. W 1963 roku, w noc Halloween zaledwie sześcioletni Michael Myers z zimną krwią morduje swoją siedemnastoletnią siostrę Judith przy użyciu wielkiego kuchennego noża. Chłopiec zostaje wysłany do szpitala psychiatrycznego w Smiths Grove, gdzie przez wiele lat pozostaje pod opieką dziecięcego psychiatry, doktora Sama Loomisa.

Piętnaście lat później, w przeddzień Halloween Michael ucieka ze szpitala i kieruje się do rodzinnego miasta. W ślad za nim rusza jego wieloletni psychiatra, starając się zapobiec kolejnej tragedii.

Carpenter zrealizował dzieło epokowe, mistrzowsko zrealizowane z nie mniej kultową ścieżką dźwiękową, wykazując, że jest nie tylko genialnym reżyserem, lecz także doskonałym muzykiem.
Film doczekał się wielu kontynuacji, a postać Michaela Myersa stała się popkulturową ikoną horroru Halloween. To jeden z najlepszych i najbardziej kultowych horrorów wszech czasów, który w tym roku obchodzi swoje 40-lecie powstania. Film na żywo z lektorem Maciejem Gudowskim.

 

 

Film przeczyta na żywo Maciej Gudowski – polski lektor telewizyjny, radiowy i teatralny. Przez kilkanaście lat prowadził w Polskim Radiu programy, koncerty, czytał wiadomości i zapowiedzi. W 1986 zaczął czytać filmy fabularne. W latach 90. był prezenterem i lektorem „Teleexpressu”. Czyta zapowiedzi stacji Metra w Warszawie. Na swoim koncie ma tysiące przeczytanych tytułów.

91’
ograniczenia wiekowe: 16+
LUBLIN: 29.11 (czwartek) / godz. 17:00 / Sala Widowiskowa CK / KUP BILET
WARSZAWA: 05.12 (środa) / godz. 21:30 / Kinoteka – Sala 1/ KUP BILET

 

 

reżyser: John Carpenter
scenariusz: John Carpenter, Debra Hill
zdjęcia: Dean Cundey
montaż: Charles Bornstein, Tommy Lee Wallace
muzyka: John Carpenter
obsada: Tony Moran, Donald Pleasence, Jamie Lee Curtis
język: angielski
napisy: polskie