fbpx
STRASZNIE ŚMIESZNIE 2020
WYPAD!
  • Share :
WYPAD!
STORY
image movie

WYPAD!

(GET THE HELL OUT)

horror komediowy / Tajwan / 2020 / 1h 40min

# strasznie śmiesznie / zombie / jeszcze więcej zombie / przemoc / krew / liczne zgony / czarny humor / absurd / zmutowane kończyny / wirus / apokalipsa / polityka

LINK DO FILMU

 

Co tu do diabła się wyprawia?!

 

Zapewne znacie wszystkie najbardziej efektywne (i efektowne!) narzędzia do szybkiej eksterminacji licznych zastępów wściekłych zombie? Piła łańcuchowa, miotacz ognia lub czaderski wóz naszpikowany kolcami to oczywiste wybory. Ale czy pomyśleliście kiedyś o obcinaczce do paznokci? Wang You-wei jest życiowym przegrywem pilnującym porządku w tajwańskim parlamencie. Za sprawą swojego braku ogłady całkiem przypadkowo wystawia ambitną polityczkę na pośmiewisko. Kobieta, dla ratowania swoich społecznych przedsięwzięć, zmusza nieporadnego mężczyznę, aby zastąpił ją w rządzie… co jakimś cudem się udaję. Idiota z dostępem do władzy ustawodawczej to gwarantowana apokalipsa. Dla kraju nie ma to jednak większego znaczenia. W parlamencie pojawił się bowiem wirus, który zamienia polityków w całkiem zidiociałych zombie… a może tylko w zombie?

„Wypad!” to szalony i bezwzględny horror komediowy oferujący zabawę na nieprzyzwoicie wysokich obrotach. Tajwańska produkcja oferuje mieszankę absurdu, czarnego humoru oraz zombie w ilościach, których nie powstydziłyby się nawet propagandowe media. Widowiskowa walka z potworami przeplata się z kolejnymi pokręconymi gagami i ponurymi żartami. Wyobraźcie sobie, że TROMA, „Wyspa Żywych Trupów” i bardzo dziwna azjatycka reklama mogliby mieć dziecko (tak, wiemy, niezła orgia, ale skupcie się!). Taka właśnie jest produkcja I.-Fan Wanga. I albo się to wam spodoba… albo wypad!

 

ŚWIATOWA PREMIERA: Taipei Film Festival 2020

 

Ograniczenia wiekowe: 18+

 

reżyseria: I.-Fan Wang
scenariusz: Shih-Keng Chien, Wan-Ju Yang, I.-Fan Wang
obsada: Bruce Hung, Francesca Kao, Megan Lai, He-Hsuan Lin i inni
język: mandaryński
napisy: polskie