fbpx
STRASZNIE ŚMIESZNIE 2022
CICADA: BYŁEM NASTOLETNIM HORROREM!
  • Share :
CICADA: BYŁEM NASTOLETNIM HORROREM!
STORY
image movie

# strasznie śmiesznie / lata 90. / wampiry / cykady / horror dorastania / wszelkie podobieństwo przypadkowe / I <3 horror / mały budżet / domowa produkcja / powrót do przeszłości / czasy VHS-ów / rura od odkurzacza / entuzjazm / zajawka / dobre dzieciaki / przyjaźń / podróż sentymentalna / lepsze niż Stranger Things / europejska premiera

 

CICADA: BYŁEM NASTOLETNIM HORROREM! / CICADA: I WAS A TEENAGE HORROR MOVIE!

komedia / USA / 2022 / 1 h 3 min

 

Mało kasy, dużo miłości do kina

Bracia Troisi w 1997 roku nakręcili domową kamerą horror o wampirach. Po ćwierć wieku wreszcie go zmontowali, opatrzyli zabawnymi komentarzami i niezbędnymi didaskaliami. I tak z amatorskiego kina grozy wyszła filmowa zgrywa, z której cytaty na pewno staną się wśród publiczności kultowe. Tytułem nawiązuje do klasyków gatunku: „I Was a Teenage Monster”, „I Was a Teenage Warewolf” czy „I Was a Teenage Zombi”.

„Cicada: byłem nastoletnim horrorem!” to wielowątkowa (i to jak!) opowieść o krwiopijcach, dzieło wywracające prawidła kina grozy do góry nogami. Po tym seansie zatęsknicie za dzieciństwem, czasami, kiedy przyjaźnie były najtrwalsze, a wszystko wydawało się możliwe – nawet nakręcenie hitu, który z dojrzewających dzieciaków zrobi gwiazdy Hollywood. Z każdego milimetra taśmy „Cicada: byłem nastoletnim horrorem!” czuć miłość do kina i entuzjazm zapaleńców. W napisaniu nowych kart historii kina nie przeszkadzają im ani mały budżet, ani brak aktorów. Bracia Troisi, ich przyjaciele i członkowie rodziny wcielają się więc w licznych bohaterów, rura do odkurzacza jest ważnym, najbardziej zaawansowanym technologicznie elementem scenografii, a powaga małoletnich aktorów bawi do łez. Pomysłowe efekty specjalne, kostiumy i charakteryzacja po prostu rozbrajają. To sentymentalna podróż dla wszystkich, którzy po szkole kręcili z przyjaciółmi wielkie kino. I śmieszna pocztówka z lat 90., kiedy wyobraźnię nastoletnich fanów kina odżywiały przynoszone na tajniaku z wypożyczalni kaset VHS horrory. A także portret samych młodych fanów kina: zdeterminowanych by podbić świat, przekonanych, że ich wizja to mistrzostwo. „Cicada: byłem nastoletnim horrorem” to komedia dla smakoszy horroru, zrobiona z miłością i oddaniem. Co ciekawe, Bracia Troisi – Keil i Aaron – zrealizowali liczne amatorskie produkcje, a po latach zabawę kinem przekuli w profesję (m.in. wspólnie napisali świetnie oceniany horror „Human Resources”).

 

reżyseria: Keil Orion Troisi
scenariusz: Keil Orion Troisi, Gabe DiDomenico
obsada: Gabe DiDomenico, Aaron Troisi, Will DiDomenico
zdjęcia: Keil Orion Troisi
montaż: Keil Orion Troisi
język: angielski
napisy: polskie

ŚWIATOWA PREMIERA: Creature Feature Weekend 2022

ograniczenia wiekowe: 12+

BILET WARSZAWA

ONLINE