fbpx
GIRL POWER
68 Kill
  • Share :
STORY
image movie

thriller, komedia / USA / 2017 / 93’
# polska premiera / przemoc / girl power / polska premiera
ograniczenia wiekowe: 16 +
15.09 (piątek) / godz. 00:00 / Sala Kinowa /  KUP BILET (10 zł)
19.09 (wtorek) / godz.18:40 / Sala Kinowa /  KUP BILET (10 zł)
23.09 (sobota) / godz. 15:00 / Sala Kinowa /  KUP BILET (10 zł)
KUP KARNET

Seks, przemoc, rock’n’roll i potwór gender.

Grzebanie się w oczyszczalni ścieków to na pewno nie idealna wizja życia, ale Chip to w gruncie rzeczy łajza. Jego jedyną zasługą jest fakt, że ma świetną dziewczynę Lizę. Wprawdzie jej główny wkład w ich relację to pieniądze od jej sponsora, ale każdy związek ma swój urok. Gdy dziewczyna proponuje, by okraść jej „dobroczyńcę”,  odkrywa przed Chipem swoją ciemną stronę, której chłopak nigdy nie zauważył lub nie chciał widzieć. Teraz Chip ma broń w dłoni, 68 000 dolarów, dziewczynę w bagażniku i niecałe 24 godziny na to, żeby posprzątać cały ten bałagan. Ale będzie musiał nieźle się nagimnastykować żeby przetrwać w świecie zabójczych, pewnych siebie kobiet, które dokładnie wiedzą czego chcą i wiedzą jak to zdobyć. Chłopak musi poradzić sobie już nie tylko z Lizą (AnnaLynne McCord) ale i nie mniej okrutną Monicą (Sheila Vand, „O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu”). Te kobiety to nastawione na cel diablice, które ani myślą wchodzić w rolę biernych nimf potrzebujących wsparcia lub ratunku ze strony faceta.

„68 Kill” to prawdziwa petarda. Twórcą filmu jest Trent Haaga, współtwórca scenariusza do „Cheap Thrills”. Za przedstawianie przemocy w sposób iście rockandrollowy mógłby z powodzeniem przybić piątkę z Quentinem Tarantino. Mamy w tym koktajlu składniki przyprawiające o przyjemny zawrót głowy: od niewybrednego, ostrego poczucia humoru, po szybkie tempo, nieoczekiwane zwroty akcji i komiksową estetykę.
I cieszy fakt, że reżyser odwrócił wszystkie sztampowe role damsko-męskie, znane z wielu filmów epatujących przemocą. Dawno nie było w kinie obrazu tak boleśnie dającego w kość stereotypom. POLSKA PREMIERA.

PREMIERA: South by Southwest Film Festival 2017

reżyser: Trent Haaga
scenariusz: Trent Haaga (na podstawie powieści Bryan’a Smith’a)
zdjęcia: Needham B. Smith
montaż:Valerie Krulfeifer
muzyka: Frank Ilfman & James Griffiths
obsada: Matthew Gray Gubler, Annalynne Mccord, Alisha Boe, Sheila Vand, Sam Eidson
producenci: Travis Stevens, David Lawson, Bob Portal
produkcja:Alliance Media Partners, A Snowfort Pictures Production
właściciel Praw: Films Distribution
język: angielski
napisy: polskie