fbpx
HAGAZUSSA -polska premiera na Splat! Nights, nowym, całorocznym cyklu filmowym od SFF.
  • 12
  • 02

Splat!Nights to nowy, całoroczny cykl filmowy będący częścią Splat!FilmFest, na którym prezentujemy najważniejsze i najlepsze współczesne filmy grozy oraz organizujemy spotkania.

Zaczynamy w lutym 2018 roku polską premierą wybitnego filmu HAGAZUSSA. To jedyne pokazy w Polsce.

 

HAGAZUSSA to ludowy horror, którego akcja dzieje się w XV wieku w Alpach. Żyjącą samotnie młodą kobietę nawiedza duch zmarłej matki, dodatkowo jest uważana za wiedźmę przez przesądnych i żyjących w strachu sąsiadów. W jej życiu i na ekranie zaciera się granica między magią, rzeczywistością, iluzją i paranoją. Atmosfera niepokoju łączy się z zachwycającymi obrazami. Tytuł filmu nawiązuje do starożytnego terminu używanego do opisania czarownic i kobiecych demonów w całej niemieckojęzycznej, średniowiecznej Europie. To ponura opowieść o kobietach odrzuconych i oczernianych jako wiedźmy. Arcydzieło w stylu „The VVitch”.

Film jest debiutem fabularnym reżysera, który przyznaje, że na jego styl wpłynęły inspiracje kinem Andreia Tarkowskiego, Andrzeja Żuławskiego czy Friedricha Wilhelma Murnau. Film doceniany na prestiżowych festiwalach, uznawany przez krytyków za jeden z najwybitniejszych horrorów 2017 roku.
Zdobywca nagrody dla Najlepszego Filmu na Fantastic Fest w 2017 roku.

reżyseria: Lukas Feigelfeld
występują: Aleksandra Cwen, Haymon Maria Buttinger, Claudia Martini
HORROR / NIEMCY, AUSTRIA / 2017
1h 42 min
bilety: 12/15 zł
Trailer: http://bit.ly/2DnNSo7
Kiedy: 2, 7, 14 lutego 2018

Gdzie: kino Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12


7 lutego po filmie odbędzie się SPOTKANIE “Jak zostałam czarownicą. O wiedzy, magii i uprzedzeniach” PRZEPROWADZĄ CZAROWNICE: Jolanta Prochowicz i Monika Stolat.

FB: facebook.com/splatnights

Comments (0)

Leave a reply

Should you ever have a question, please dont hesitate to send a message or reach out on our social media.

More News
  • 8 cze 2016
  • 0
Centrum Kultury w Lublinie, w którym odbywa się festiwal mieści się w samym centrum miasta Lublin. DOJAZD: Polecamy pieszy spacer z dworca PKS, przez stare...
  • 3 wrz 2016
  • 0
Polecamy drugi teaser Splat!FilmFest  
  • 3 wrz 2018
  • 0
Splat!Nights zaprasza na film POD CIEMNYMI GWIAZDAMI reż. Michael Pearce romans, thriller / UK / 2017   3 września (poniedziałek), 20:00 5 września (środa), 19:00...