fbpx
UNDER THE SHADOW na dużym ekranie w ramach Splat! Nights
  • 21
  • 02

Splat!Nights to nowy, całoroczny cykl filmowy będący częścią Splat!FilmFest, na którym prezentujemy najważniejsze i najlepsze współczesne filmy grozy oraz organizujemy spotkania.

W marcu w ramach Splat!Nights prezentujemy film UNDER THE SHADOW.

Polityczne kino grozy.

Rzecz dzieje się w Teheranie lat 80. w chaosie wojny irańsko-irackiej. Shideh to młoda matka i studentka, która zostaje wydalona z uczelni za zaangażowanie w aktywizm lewicowy. Porewolucyjne wymogi rządu nakazują jej noszenie hidżabu, a sąsiedzi z trudem tolerują fakt, że prowadzi samochód. Jej mąż, lekarz wojskowy, zostaje oddelegowany na terytorium najcięższego sporu wojennego.

Pogrążona w apatii, skłócona z życiem kobieta zatraca się w samotności. Chcąc poukładać swoje sprawy Shideh wraz z córką wprowadzają się do tajemniczego domu, jak się okazuje nawiedzonego. Wszystko zaczyna się od pocisku, który trafia w budynek ale nie eksploduje. Od tej pory w domu dzieją się dziwne rzeczy. Jeden z sąsiadów posądza o nadprzyrodzone zjawiska Dżina – demonicznego ducha ze Środkowego Wschodu, który mógł przybyć wraz z pociskiem.

„Under the shadow”, debiut reżyserski Babaka Anvari to jeden z najlepszych horrorów 2016 roku. Światowa premiera filmu miała miejsce na Festiwalu Filmowym Sundance a w 2017 roku był kandydatem Wielkiej Brytanii do Oscara w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego (w języku perskim). Propozycja nie tylko dla widzów kina grozy.

TRAILER: http://bit.ly/2BFyulW

reżyseria. Babak Anvari
występują: Narges Rashidi, Avin Manshadi, Bobby Naderi
dramat, thriller, horror / Iran, UK, Jordania, Katar / 2016
1h 24min
bilety: 12 / 15 zł

GDZIE: Kino Centrum Kultury w Lublinie, Peowiaków 12
Bilety do nabycia online oraz w kasie Centrum Kultury w Lublinie lub telefonicznie.
Kasa czynna: pon. – pt. w godz. 10.00-19.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem.
SPLAT FILM FEST International Fantastic Film Festival rekomenduje film.

Comments (0)

Leave a reply

Should you ever have a question, please dont hesitate to send a message or reach out on our social media.

More News
  • 5 lut 2018
  • 0
Z przyjemnością informujemy, że w 2018 roku 4. edycja Splat!FilmFest odbywa się w Centrum Kultury w Lublinie (26 listopada – 2 grudnia) oraz pierwszy raz...
  • 3 wrz 2016
  • 0
Polecamy drugi teaser Splat!FilmFest